Kamila Magálová je špičková slovenská herečka, ktorú milujú aj filmoví tvorcovia v Čechách. Najnovšie ju fanúšikovia môžu vidieť v prvej česko-slovenskej rozprávke pre celú rodinu Keď draka bolí hlava, ktorá mala cez víkend premiéru. Film má všetky predpoklady, aby uspel v oboch štátoch,je zároveň spomienkou na 100. výročie založenia spoločného štátu Čechov a Slovákov. 

Tvorcovia vymysleli nielen dvojhlavého draka, ktorého jedna hlava hovorí po česky a druhá po slovensky, preplnili film technicky náročnými efektmi, nakrúcali v úžasných exteriéroch, ale hlavne stavili na skvelé obsadenie. Producent filmu Petr Šiška priznal, že keby mu pred rokom niekto povedal, že sa mu podarí dotiahnuť na natáčanie do pralesa na česko-slovenskom pomedzí Karla Gotta s celou rodinou, zaťukal by si na čelo. Stalo sa. Spevák si zahral kováča a kráľa, ktorý navyše hovorí po slovensky. A práve jeho partnerkou je v rozprávke Kamila Magálová. „Keď mi režisér Dušan Rapoš zavolal a ponúkol rolu, ani som sa veľa nepýtala, pretože sa s ním dobre spolupracuje. A keď som sa dozvedela, že naspievame spolu s Karlom Gottom dueto, nebolo o čom premýšľať,“ povedala. Priznala, že mala trému, pretože už dlhšie nespievala, ale všetko šlo hladko. „Keď som si dueto vypočula, mala som zimomriavky,“ priznala herečka, ktorá sa stále cíti Čechoslováčkou.

Babka je super

Na premiéru prišli Kamilu Magálovú podporiť aj nevesta Zuzana, ktorá sa angažuje v komunálnej politike, s vnučkou Kristínkou (11). Tá babke zložila poklonu. „Veľmi sa mi páči, je super. Možno by som aj chcela byť herečkou,“ povedala nám. Jej mamina zareagovala: "Nič nesilíme, všetko sa vyvinie a ukáže."

Kamila Magálová s nevestou Zuzanou a vnučkou Kristínkou.
Kamila Magálová s nevestou Zuzanou a vnučkou Kristínkou.
Zdroj: Katarína Čulenová

Kristínka má k umeniu blízko - účinkovala už v seriáli, tancuje v tanečnej skupine Lollipops a chodí aj na gymnastiku. Jej mamina stráži, aby toho nemala veľa: "Snažíme sa, aby netrpela škola, aj keď je pravda, že tréningov má veľa. Každý deň aj dve hodiny." Uvidíme, ktorým smerom sa Kristínka vydá, keď bude dospelá. V každom prípade, v šľapajach Kamily Magálovej kráča už jej vnučka Maruška, ktorá sa objavila v niekoľkých predstaveniach v SND.  

POZRITE SA, KTO EŠTE PRIŠIEL NA PREMIÉRU TU.