Václav Svoboda (59) sa preslávil už ako mladíček v komédii Jak přicházejí básníci o iluze, kde stvárnil jedného zo študentov medicíny. Zahral si v častiach Jak básníci přicházejí o iluze a Jak básníkům chutná život. V tom čase to bol ešte fešný, štíhly tmavovlasý mladík.

Václav Svoboda ako Venoš v Básnikoch, FOTO

 

Aj neskôr sa ako herec celkom slušne uchytil, a to aj zásluhou režiséra Básnikov Dušana Kleina, ktorý ho obsadil napríklad v seriáloch, ktoré režíroval. Václav Svoboda dnes patrí k veľmi vyťaženým hercom a dodnes aj zostal verný Morave. Napriek tomu, že svoju rodinu má v Brne, veľmi často je v Prahe, kde pôsobí v divadle Na Fidlovačce. Okrem toho hrá v nekonečnom českom seriáli Ulice a pred časom hral aj v českom seriáli Jedlíci. ZA

roky od účinkovania v prvej časti Básnikov sa však výrazne zmenil, ani by ste nepovedali, že je to ten istý človek.

 

Pozrite, ako sa medik Venoš z Básnikov zmenil! FOTO

Václav si celé roky prísne strážil svoje súkromie, a tak nikto nevedel, či je ženatý a či má deti. Potom si však obľúbil sociálne siete, a zrazu už nemal problém podeliť sa aj o  zábery svojej početnej rodiny. A tak sa prevalilo, že Václav bol so svojou priateľkou Lenkou vo vzťahu neuveriteľných 23 rokov a pred necelými dvomi rokmi sa s ňou konečne oženil.

Svadobné FOTO Václava Svobodu a jeho piatich vnúčat

Václav sa na sociálnej sieti pochválil svojimi súčasnými fotkami, ako aj so svojou manželkou Lenkou. A svojich fanúšikov dokonca potešil aj rodinnými fotkami, kde ukázal všetkých svojich päť vnúčat. To najmladšie pribudlo do rodiny len pred pár dňami. "Predstavujeme Toníčka, naše piate vnúčatko, " napísal k fotke šťastný herec. Niekdajšieho medika Venoša by ste v ňom však už hľadali márne.