Útulný trojizbový byt v centre Bratislavy je plný módy, luxusu, ale hlavne dobrej nálady a nesmiernej energie, ktorou oplýva jeho majiteľka. Módna návrhárka Rebecca Justh tu býva už 21 rokov a mnohé veci si v byte nielen navrhla, ale dokonca aj urobila. Napríklad kamenný obklad v obývačke. „V byte som si navrhla všetko sama, rovnako na chalupe. Pôvodne som chcela ísť študovať architektúru, no keď­že som už vtedy nosila okuliare, moja mama ma strašila, že pri rysovaní prídem o zrak. Skončila som teda na ekonomickej, no vždy ma bavila architektúra a dizajn,“ vysvetlila nám vždy dobre naladená tmavovláska.

Knihy a námety

V obývačke má čestné miesto knižnica, teda jej časť, ako Rebecca zdôraznila. Okrem dizajnu, navrhovania a šitia sa totiž módna návrhárka našla v čítaní i písaní. „Odmalička milujem knihy. Ako desaťročná som dokonca napísala svoj prvý román, no keď som ho dokončila, chýbala mi ďalšia inšpirácia, a tak som si uvedomila, aká dôležitá je skúsenosť. Darmo budeš študovať, keď nemáš odžité, nemáš čo povedať. Tak som si odložila na neskôr, aj teraz nosím v hlave námety na ďalších šesť kníh,“ priznala sa nám Rebecca, ktorá voľné chvíle využíva práve na prípravu poznámok k svojim knihám.

Mramorová Rebecca

V byte je aj zopár zaujímavých umeleckých kúskov. Okrem odvážnych fotiek na stenách nás zaujala aj mramorová socha na štýlovom kozube. Znázorňuje pani domu.

„To som ja v roku 1995 a vznikla náhodou. Menili sa vtedy pomery, mnohí umelci to mali s príchodom kapitalizmu veľmi ťažké a vtedy za mnou prišiel Jaro Svitek. Povedal mi, že by potreboval nejaké peniaze, ale zadarmo ich nechce, že si ich rád odrobí. Keď som sa ho spýtala ako, povedal, že robí sochy z mramoru a že pre mňa jednu urobí. Tak som sa vyzliekla a mám nádhernú pamiatku.“

Na sochu dodnes rada pozerá, lebo jej pripomína, že aj keď skončíme na mizine, nesmieme sa vzdať, lebo práca nás vždy zachráni. „Aj najvzdelanejší človek by mal mať v rukách nejaké remeslo, lebo keď by bolo najhoršie, pracovitý človek sa vždy zachráni.“ Je vraj jedno, či viete šiť, variť, upratovať, opatrovať, najdôležitejšia je podľa nej pracovitosť.

FOTO pikantností, ktoré sme v Rebeccinom byte objavili, si pozrite TU >>>

FOTO Rebeccinho bytu v lukratívnej časti Bratislavy nájdete TU >>>

FOTO novej kolekcie, ktorú mala Rebecca predviesť v New Yorku, hľadajte TU >>>

Prečo sa Rebecca nedostala na newyorský Fashion Week sa dozviete na ďalšej strane >>>