Martina Chovancová žila krátko a intenzívne. Jej sláva, nech už bola motivovaná čímkoľvek, stúpala v roku 2011 vďaka jojkárskej reality šou Farmár hľadá ženu. „Vymaľúvaná“ Kleopatra z Turca viedla bujarý a odviazaný život, no jej zdravotný stav nebol práve ideálny.

Martinka z Turca mala množstvo fanúšikov. Niektorí ju zbožňovali, iní ju nenávideli. V jojkárskej šou v roku 2011 síce lásku nenašla, no napriek tomu sa o dva roky neskôr vydala za priateľa Martina. Spoločne bývali v lese. V maringotke alebo v stane.

Martinka Kleopatra z Turca a Martin Chovanec na ich svadbe pod Bojnickým zámkom.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Tri deti bez mamy

Jej tri deti – dvaja synovia Vlado, Kamil a dcéra Barbora, určitý čas žili v detskom domove a sem-tam navštevovali Martininu mamu Annu. No potom, ako Martina pred šiestimi rokmi zomrela na cirhózu pečene, majú už len svoju babku a jeden druhého.

Martinke, ktorá zabávala divákov prostorekosťou a špecifickými módnymi kreáciami vo viacerých projektoch televízie JOJ, sa stali osudným jej démoni. Zabil ju alkohol. Príčinou bola cirhóza pečene. Čo sa týka jej staršieho syna Vlada, vyzerá to tak, že býva v Martine a študuje na strednej škole.

FOTO MARTINKINHO SYNA NÁJDETE V GALÉRII