V domácnosti Jasminy a Rytmusa, ktorí si len nedávno zadovážili nové spoločné bývanie, bude veselšie ešte skôr, ako sa narodí dieťa. Rozhodli sa totiž, že sa ich rodina rozšíri o rozkošného štvornohého miláčika z chovnej stanice. Je to kráľovský pudel menom Daphne a Jasmina ho označila za nového člena rodiny. Pochválila na ňou na sociálnej sieti s tým, že im začala ďalšia nová kapitola v živote. Inšpirovala ju kamarátka, ktorá má s týmto plemenom skúsenosti.

VEĽKÝ HOROSKOP na rok 2019. Konečne si vyriešite sklamania z minulosti

Tréner na rok

Jasmina si teda zadovážila fenku s úžasnými očami a je ňou nadšená. Nenechala nič na náhodu a tak jej s Patrikom zabezpečili aj tú najlepšiu výchovu. Bude im s ňou pomáhať profesionálny tréner psov Matúš Giacko. "V živote som nestretla nikoho, kto by tak vedel precítiť psiu dušu ako on. A tak sme sa dohodli že prepojíme naše životy. V priebehu aspoň jedného roka budeme spoločne Daphne všetko učiť, hrať sa, spoznávať, skrátka robiť všetko preto, aby sme tak ako ona nám, aj my jej život obohatili a mali ho spoločne nádherný," napísala Jasmina na sociálnej sieti. Dodala aj to, že sa teší, ako ho bude Patrik venčiť.

Daphne dostane výchovu od jedného z najlepších trénerov.
Daphne dostane výchovu od jedného z najlepších trénerov.
Zdroj: instagram

Matúš Giacko je tréner, ktorý svoju prácu berie naozaj srdcom. Chce zlepšiť vzťah ľudí so psami. Prezentuje sa okrem iného aj týmito slovami: "Neteší ma, keď ľudia od psa očakávajú plnenie príkazov a nechcú ho pochopiť. Neteší ma, keď kvôli nesplneným očakávaniam končia psy v útulku. Mojím cieľom je naučiť vás načúvať vášmu psovi predtým, než bude vedieť načúvať on vám. Naše spoločné hodiny sú vždy prácou troch rovnocenných partnerov –  trénera, psa a majiteľa. Učíme sa všetci od seba navzájom, rešpektujeme sa a dôverujeme si."

Vysvetľuje, prečo...

Keďže Jasmina predpokladala, že budú mať ľudia poznámky k tomu, že si mohli vziať radšej psa z útulku, preventívne poradila, aby sa na to vykašľali. "Každý nech urobí tak ako cíti. Nepochybujem o tom že útulkáčikovia sú výborní spoločníci, sama som chodila venčiť, ešte keď sociálne siete neboli a obrovskú poklonu si zaslúži každý, kto si odtiaľ psíka vezme. My sme sa však rozhodli takto," dodala.

Psi, ktoré prinášajú okrem nezištnej lásky a radosti, môžu byť aj zdravotným benefitom pre malé deti. Ak sa deti stretnú so zvieratami od malička, môže im to pomôcť vybudovať lepšiu imunitu.