Herečku Alenu Vránovú napriek tomu, že vo svojom hereckom živote stvárnila veľa iných postáv, navždy  budú spájať s postavou princeznej Krasomily. Od nakrúcania rozprávky Pyšná princezná uplynulo už neuveriteľných 71 rokov. Táto postava Alene priniesla popularitu, ale aj krach jej prvého manželstva. Keď tvorcovia rozprávky Vránovú obsadili, bola vydatá za komunistického básnika Pavla Kohouta a vôbec netušila, že sa počas nakrúcania zamiluje do herca Vladimíra Ráža, ktorý hral kráľa Miroslava a učil ju spievať pieseň Rozvíjej se poupátko ...

FOTO Tá že má 90? Takto dnes vyzerá Pyšná princezná!

"Vladimír bol pre mňa ako zjavenie. Úplne som mu prepadla," priznala neskôr Vránová. Ráž bol v tom čase tiež ženatý s herečkou Sašou Myškovovu, lenže aj on sa do Aleny zamiloval, a keď mu v tom istom roku zomrel ich sedemmesačný syn, skončilo sa aj jeho manželstvo. A keď sa potom s Alenou Vánovou vzali, túžili po spoločnom dieťati, ale nedarilo sa. Až po niekoľkých rokoch prišla na svet ich jediná vymodlená dcéra Markéta.

Keďže Vladimír Ráž mal veľa obdivovateliek, pre ktoré bol stále kráľom Miroslavom, stávalo sa, že ich priazni neodolal, čo Alenu hnevalo, a začala to riešiť alkoholom a tiež mu neveru oplatila. Manželstvo sa skončilo rozvodom. Ich dcéra Markéta rozvod rodičov znášala dosť ťažko, najmä potom, keď sa Vladimír znova oženil. Tak ako jej slávna mama, aj ona hľadala útechu v alkohole, čo sa jej stalo osudným a počas vianočných sviatkov v roku 2014 na následky intoxikácie organizmu zomrela.

Herečka nielen prišla o jedinú dcéru, ale na staré kolená ju zradilo aj zdravie. Párkrát nešťastne spadla, raz si to odniesli ruky, ktoré mala zlomené, a vlani zase utrpela zlomeninu nohy. Napriek všetkému, čo ju v živote postihlo, sa dožila vlani okrúhlej deväťdesiatky, no pre zlomeninu ju oslavovala len v úzkom rodinnom kruhu.

FOTO Tá že má 90? Takto dnes vyzerá Pyšná princezná!

Nedávno sa však po štyroch rokoch opäť objavila na verejnosti, a všetci boli jej zmenou šokovaní. Zdá sa, že Alene pokoj v domácom prostredí a starostlivosť jej jedinej vnučky prospieva, lebo sa ani nikomu nechcelo veriť, že onedlho sa dožije už 91. narodenín. Pozrite FOTO v GALÉRII, ako skvelo na svoj vek herečka vyzerá.