Rodine Alexandra novinku oznámila vskutku originálne. „Túto novinku som dostala ako darček k 45. narodeninám. A musím priznať, ostala som v šoku, ale v príjemnom. V tom čase som bola v Kanade u staršej dcéry Patrície (25). Oslavovali sme a cez videohovor sme volali s mladšou dcérou na Slovensko. A počas telefonátu mi zrazu povedala, že darček mám vo Whatsappe. Tak si otvorím aplikáciu a tam bol obrázok ultrazvuku a text: Všetko najlepšie, babka. Priznám sa, že mi to najprv ani nedocvaklo, hľadala som narodeninový poukaz na masáž alebo niečo podobné. Ale nakoniec to docvaklo! Super bolo, že pri mne stála aj staršia dcéra, ktorá to tiež nevedela,“ priblížila Barkolová rodinnú udalosť.

Novej životnej roly sa Erika rozhodne neobáva. „Zžila som sa s tou predstavou okamžite a neskutočne sa tešíme,“ nadchýna sa, no nezabúda podotknúť, že na babku sa predsa len ešte cíti mladá. „Ktorá žena sa necíti mladá na babku? Aj keby som mala 75 rokov, tak sa na to cítim mladá, ale podľa mňa je jedno, koľko máte rokov,“ skonštatovala tvár šoubiz­nisovej relácie Topstar.

Je to dedičné

Navyše u nich je to viac-menej v rodine. Erika sa vydávala v roku 1996, keď mala čerstvých osemnásť a ženích len o rok viac. Prvýkrát sa stala mamou ako 20-ročná, takže Alexandra mamu vlastne neprekonala. No radosť u Barkolovcov rozhodne nie je menšia.

„U nás boli vždy mladé mamy a mladé babky, takže v podstate je to dedičné,“ skonštatovala s úsmevom, ktorá v tom vidí minimálne jednu výhodu: „Môžem byť iba rada, že vládzem a že môžem pomôcť svojej dcére a že si to všetko zažijem ešte vo veku, keď by som mohla mať teoreticky aj ja ešte svoje vlastné dieťa.“

Fotografie Erikinho vnúčika v našej galérii <<<

Prvé stretnutie babky s vnukom bolo síce iba cez sklo, no už si to pomaly vynahrádzajú: „Keďže sa pohybujem medzi množstvom ľudí či už v televízii, alebo pri nakrúcaní, stále nosím pri malom rúško a, žiaľ, zatiaľ sme sa poriadne nevybozkávali. Ale zato s ním idem na prechádzku v kočíku a už som ho aj prebaľovala,“ pochválila sa jojkárka, no zároveň dodala, že za tie roky, čo sama mala bábätko, už čo-to pozabúdala. Verí však, že sa do toho čoskoro zase dostane.

Babka Erika už myslí aj na podarúnky pre nového člena rodiny: „Darčeky od babky musia byť. Bude to poriadne rozmaznaný vnúčik,“ dodala so smiechom.