Nedávno ste predstavili čaj na chudnutie vašej značky. Trochu zvláštne, keďže ste chu­dučká.

Som, no je to téma, ktorá najviac zaujíma moje followerky na sociálnej sieti. Denne dostávam asi najviac otázok na postavu. Ženy chcú byť štíhle, asi najväčšia Achillova päta u dám je práve postava. A čo ak aj ja niekedy priberiem? Nikde nie je napísané, že sa to nestane. (Smiech.) Čo si myslíte, že ja sa nikdy neprejem? Že mi len sliny tečú a pozerám sa na jedlo? Veru, aj ja sa niekedy poriadne prejem a vtedy si dám čaj. Zas na druhej strane, keď mám skúšky v škole, schudnem dve-tri kilá. To už viem, že je to ako týždenný detox, vtedy zo stresu nič nezjem. Ale inak sa viem prejesť, takže sporadicky sa hodí čaj aj mne.

Sú aj ženy, ktoré trpia tým, že by chceli pribrať, lebo chudosť im nesvedčí. Píšu vám také?

Píše mi veľa žien aj mužov s rôznymi problémami. Áno, aj také, ktoré nemôžu pribrať. Ale odkedy je tento čaj vonku, som takú správu nedostala. Alebo je toľko veľa správ od žien, ktoré chcú redukovať váhu, že som si nevšimla… Ja sa teším, keď sú ženy spokojné. A som rada, keď sa rozhodnú urobiť niečo pre to, aby boli spokojné. A nie je ich málo…

Sťažujú sa ženy followerky alebo vaše kamarátky na to, že ich muži opúšťajú alebo ponižujú pre ich hmotnosť?

Teraz narážame na všade omieľanú modernú tému „bodyshaming“. Už môj syn pozná toto slovné spojenie, lebo je toho plný TikTok. Ja sa však pýtam – aký bodyshaming? Keď sa žena cíti zle vo svojej postave a chce pre to niečo urobiť, to je perfektné! Keď som mala zničené vlasy od farby či žehlenia, netvárila som sa, že je to „hairshaming“, ale niečo som pre to spravila. A dnes sú vlasy také, ako som chcela. A neživila som v sebe klamstvo, že je to tak dobre a všetci mi krivdia. Mám zrkadlo a vidím, čo je pekné a čo nie… Aj pery som si preto dala zmenšiť, lebo to jednoducho nebolo pekné a bolo to príliš. Či keď ma médiá pranierovali, mala som to nazvať „lipshaming“? Viete, myslím si, že občas je dobré pozrieť sa pravde do očí a nevymýšľať si realitu. Alebo ju pokojne neprijať, mať svoj svet, ale neskrývať to za nejaké novodobé moderné slovné spojenia a nenútiť ich ľuďom naokolo. A hlavne ide o to, aby sme so sebou boli spokojné. Či už máme 80 kíl, alebo 50. A či mi ženy píšu, že ich muž ponižuje kvôli hmotnosti? Párkrát sa mi zdalo, že mi to niekto napísal. Ale na­ozaj veľmi málo. Ja som veľmi rada, že ženy, ktoré sa rozhodnú zmeniť svoju postavu, sú vyrovnané, vedia, čo chcú. Keď žena začne od seba a je to jej rozhodnutie, vtedy sa jej to podarí. Hocijaká premena či zmena, nech sa týka čohokoľvek.

Vy ste chudli niekedy kvôli nejakému mužovi? Alebo naopak – bola vám niekedy vaša nízka váha na ťarchu, možno aj kvôli oblečeniu, ktoré sa vám páčilo a nebolo dostať vo vašej malej veľkosti? Alebo sa vám páčil nejaký muž, ale chcel ženu krv a mlieko?

Nikdy mi nebola moja váha na ťarchu. Som taká, aká chcem byť. Všetko mi sadne, akékoľvek oblečenie, a dobre to vyzerá. Nemusím používať žiadne aplikácie na zužovanie, ako sa to dnes robí. A práve môj čaj tie aplikácie nahradí, ženy sa nemusia v reálnom živote skrývať, že na upravených fotkách je iná osoba a v realite iná. A mužom sa moja postava páči. Zatiaľ sa nikto nesťažoval. (Smiech.)

Aj keď má dokonalú postavu, priznáva, že občas zhreší a vtedy siahne po čaji na chudnutie.
Zdroj: Archív S.K.