Toto leto je ako na hojdačke a veľa príležitostí na schladenie sa v bazéne neponúka. Speváčka evergreenov a herečka Maja Velšicová s nepredvídateľným počasím vypiekla a zaobstarala si špeciálnu jakuzzi.

“Máme veľkú vaňu s tryskami, kde relaxujem. Dá sa tam nastaviť teplota. Exportovali ju až z Ameriky, lebo predtým sme mali nafukovaciu, vlastne dve a obidve tiekli. Toto je síce trošku drahšia vaňa, ale netečie. A keď sa potrebujem ovlažiť, tak mám ešte aj hadicu,” smeje sa Velšicová, keď Šarmu na svojej terase ukazuje spomínanú jakuzzi. 

Má obmedzenia

Pre jej kúpu sa rozhodla aj zo zdravotných dôvodov, ktoré Maju vlani prekvapili a oklieštili niektoré jej obľúbené aktivity.

“Ja som si myslela, že tu budem večne ako Večná Ambra (smiech), ale infarkt ma veľmi zabrzdil. Dávam si pozor a veľmi sa teším každému ránu, lebo to ráno už nemusí byť. To srdiečko má naplánované koľkokrát ešte udrie a teším sa, že ešte tlčie a je všetko v poriadku. Nemôžem chodiť na prudké slnko, to znamená, že nechodím. Nemôžem už používať horúce kúpele ako Sklenné Teplice, Podhájska, Dudince, bohužiaľ už nie, čiže, čo nemôžem, nerobím, ale stačí mi teraz omnoho menej,” hovorí umelkyňa, ktorej nápady na chytľavé pesničky chodia mysľou doma pri relaxe vo vírivke.

Veď si povážte - príjemne a najmä primerane teplá voda, bublinky, tanier s ovocím, pohodlie domova - to všetko ako stvorené na umeleckú tvorbu a stimuláciu tela, ducha i pamäte...

Na snímke je Maja Velšicová na svojej bočnej terase v Bratislave.
Na snímke je Maja Velšicová na svojej bočnej terase v Bratislave.
Zdroj: NORBERT SKALIČAN

“Človek je taký, že sa ženie za zažitkami, za pocitmi, a keď ich nemáte, tak sa obídete aj bez nich. Teraz mi stačí tento malý kút, všetci odchádzajú na dovolenky a mne stačí tráviť čas doma, kde mám všetko, čo potrebujem. Človek zároveň toho až tak veľa nepotrebuje,” hovorí Velšicová, ktorá na vodnú atrakciu láka k sebe domov aj kamarátky - rovesníčky.

I keď priznáva, že sa spolu nekúpu, ale lepšia je pre ne grilovaná kuracinka a pohár citronády. “Ako nám tu býva dobre, keď tu sedíme s herečkou Evičkou Landlovou,” dodáva Maja a Šarmu sa pochváli aj rozkvitnutými hortenziami, bylinkami či pracovňou.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.