Keď vystúpila v prvom diele šou z auta, nedala sa prehliadnuť – veľký biely klobúk svietil doďaleka a tak trochu zavadzal susedom pri stole, ústa nalíčené načerveno sa miestami špúlili ako na selfie. Zdalo sa, že prišla blondínka, ktorá bude v tábore mešťanov zastupovať úniu sebavedomých missiek. Xénia, ktorá mimochodom pochádza z dedinky Petrovice pri Bytči, je totiž prvou vicemiss súťaže Miss stredných škôl 2018 a na Miss Universe 2018 sa prebojovala do finálovej desiatky. Mnohých milo prekvapila, nie je horenos, hoci by pre peknú tváričku a skúsenosti zo sveta aj mohla. Vďaka tancovaniu toho precestovala dosť a vďaka bilingválnemu gymnáziu je aj slušne rečovo vybavená.

Amnesia s Paris

Milovníčka tanca si do zárezov na rováši môže pripísať okrem iného aj vystupovanie v jednom z najznámejších európskych, ak nie svetových klubov s názvom Amnesia. Klub je na španielskej Ibize obľúbenej najmä u mladých ľudí a Xénia v ňom spolu s ostatnými dievčatami udržiavala v roku 2017 zábavu. A zábava je tam naozaj poriadna – Youtube je plný videí z tohto klubu, z ktorých je jasné, že dámy, na ktoré sa upierajú zraky odviazaných ľudí, nerobia žiadne zošnurované pohyby. Samozrejme, nepije sa len kola a z reakcií ľudí na diskusných fórach je zrejmé, že sa tu jednoducho dostanete k drogám. Ľahko ostanete aj bez peňaženky. Nikto však nepopiera, že stráviť noc v tomto klube je veľkým zážitkom. „Bola som tam len pár minút a ukradli mi z kabelky telefón a za fľašku minerálky som zaplatila 10 eur,“ referuje návštevníčka klubu na stránke tripadvisor.sk.

Xénia bola na svoje vystupovanie v Amnesii nesmierne pyšná. „Bol to najväčší a najlepší klub, v akom som bola. Užila som si to neskutočne, pretože tam boli svetovo známi dídžeji ako napríklad Marsmello, Chase and Status, Paris Hilton atď. Hrali naozaj úžasne,“ povedala pred časom pre refresher.sk. Čas strávený na Ibize bol pre ňu spojením dovolenky a práce. V jednej reštaurácii tiež tancovala v rámci večerných programov aj spoločenské tance.

Vo vychytenom španielskom klube Amnesia tancovala.
Vo vychytenom španielskom klube Amnesia tancovala.
Zdroj: instagram

Gogo tanec je náročná práca

Xénia netají, že má skúsenosti aj s gogo tancom a narazila pritom na predsudky: „Každý to odsúdi, že som polonahá.“ Má už však dostatok sebavedomia, aby sa povzniesla nad pohoršenie, a gogo tanec obraňuje – je pre ňu čiastočne ako umenie, čiastočne náročná práca. „Je to profesia, vďaka tomu som mala veľa zážitkov a na to som hrdá,“ odzbrojuje pohoršených kritikov. Napriek tomu, že sa považuje za nekonfliktnú a rada by s každým vyšla, nedá si vraj skákať po hlave a povie svoj názor. Aj veta o hrdosti na gogo tanec je toho dôkazom.

Ohybnosť jej nechýba.
Ohybnosť jej nechýba.
Zdroj: instagram

Ibiza bola pre Xéniu, ktorá pracuje v tanečnej škole, nielen previerkou jej tanečných schopností, ale aj samostatnosti v cudzom svete v mladom veku. Skúšku z dospelosti učiteľka tanca zvládla bez škrabancov… Dôverovať jej vyzretosti a schopnosti zvládnuť všetky nástrahy museli aj rodičia, ktorí ju odmalička v tanci podporujú. „Xenka bola vždy veľmi poslušné dieťa, bola milá, nebola plačlivá. Bola cieľavedomá, rada sa smiala, rada sa hýbe, tancuje… Neboli s ňou nejaké konflikty ani žiadne problémy,“ povedala farmárkina mama v dokrútke počas súťaže Miss stredných škôl.

Zmysel pre humor

Vyzerá to tak, že Xénia má s mamou výborný vzťah. Svedčí o tom aj video, ktoré publikovala na svojom Instagrame na začiatku korony. Zahrali si spolu ikonickú scénku z ruskej rozprávky Mrázik, v ktorej sa matka snaží urobiť zo svojej rozmaznanej Marfy krásavicu tým, že jej maľuje pred zrkadlom červené líca. Herecké výkony aj kostýmy sú excelentné. Xénia sa vlastne pohrávala aj s myšlienkou štúdia herectva. A to, že má talent a vzácnu schopnosť vystreliť si sama zo seba, ukázala aj pri ďalších videách – v jednom sa zahrala na vodníka, v druhom na babu Jagu opäť z Mrázika.

Na Farme to môže byť jej tromf – sebaovládanie a vnútorný pokoj, ktorý zdedila po otcovi, herecké schopnosti a zmysel pre humor, ktorý pomáha zvládať ťažké chvíle. Zatiaľ jej taktika vychádza, nepotrebuje na Farme zaujať ani sexom, ani uvoľneným alkoholickým opojením. „Úplný anjel… najrozumnejšia baba zo všetkých tam… a ešte aj veľmi krásna, bez napichaných pier, umelých mihalníc a pŕs,“ nadchýnajú sa fanúšikovia.

Xénia má rada psy.
Xénia má rada psy.
Zdroj: instagram

Strach z pavúkov

Pred vstupom na farmu Xénia avizovala, že si chce vyliečiť fóbiu z pavúkov. „Ja neprejdem cez dvere, keď je na nich pavúk, bojím sa, že na mňa skočí,“ povedala. Zatiaľ predviedla, ako sa bojí prasiatka – keď ich s farmármi naháňali, od strachu veľmi svižne preskočila pomerne vysokú ohradu, keď sa k nej jedno rozbehlo. V každom prípade, pavúkov by si mohla užiť v otvorenej chalúpke s jednou posteľou s rozmermi trikrát tri metre, ak sa do nej dostane. Pred háveďou farmárov chráni len celtový záves. Veď uvidíme.