Milovníci reality šou Farma sa od septembra môžu zase tešiť. Po minuloročnom nápade, že proti sebe súťažili dva tábory – chudobní verzus bohatí, teda celebrity,  sa tentoraz televízia rozhodla, že vytvorí skupiny rozdelené na východniarov a západniarov.

Rozhádajú Slovensko?

Šou bude zase moderovať Evelyn a chýbať nebude ani farmár Martin, ktorý je posledné roky v každej Farme. Sám je vraj zvedavý, či sa tímy z protichodných častí Slovenska znesú. „Je to zaujímavý nápad, ale veľa ľudí sa ho obáva. Vravia mi, že polarizujeme spoločnosť a že to vyvolá nepriateľské nálady. Lenže spoločnosť už rozdelená je. V Bratislave a okolí to rezonuje roky. Tak uvidíme, či súťažiaci vnesú na farmu dusno alebo sa povznesú a budú to brať ako zábavu. Ešte sa nenatáča, no kastingy sú už vybavené, takže sa zabezpečuje už len technická stránka šou.“ 

To je zmena, však?!
To je zmena, však?!
Zdroj: archív M.B.

Posezónna údržba

Pravdupovediac, počas rozhovoru s Martinom som mala zo začiatku trochu problém sústrediť sa na to, čo hovorí, pretože od poslednej šou sa veľmi zmenil. Kto čaká, že na tohtoročnej farme z povestného traktora vystúpi najprv jeho veľké brucho, je na veľkom omyle. Len pri chudnutí však neostalo a farmár sa nám pochválil, čo všetko podstúpil, aby si omladil vizáž. „Som na kompletku zmenený, jednoducho kríza stredného veku. Schudol som tridsať kíl, začal som chodiť k barbierovi a aj zúbky mám urobené. Ja tomu hovorím, že posezónna údržba výbehového modelu,“ rozosmial sa a tak bolo vidieť, že má naozaj dokonalý chrup. Lenže práve ten ho poriadne potrápil.

Strihaniu „na ježka“ je koniec, začal navštevovať barbiera. Má síce žiarivý úsmev, nový chrup mu však
skomplikoval život.
Strihaniu „na ježka“ je koniec, začal navštevovať barbiera. Má síce žiarivý úsmev, nový chrup mu však skomplikoval život.
Zdroj: TV Markíza

Lezú mu na nervy

Keď zubár dokončil svoju prácu, Martin sa z krásneho úsmevu dlho netešil, pretože prišli bolestivé komplikácie. „Je pravda, že tak ako som sa na začiatku tešil, teraz uvažujem, že či to bolo správne rozhodnutie. Mám pocit, že moje ďasná nový chrup neprijali. Navyše s ním mám veľmi veľa roboty. Predtým som si dvakrát denne umyl zuby a bolo vybavené. Teraz si musím robiť zubnú sprchu, potom si musím ústnou vodou vyplachovať aj päť- až šesťkrát denne, no je to o nervy. Zubná lekárka, čo mi to robila, tvrdí, že údržbu mám správnu, ja však premýšľam, že by možno  nebolo od veci sa porozprávať s niekým, čo tiež ma urobené zuby, aby mi povedal svoje skúsenosti. Som naozaj prekvapený, že koľko starosti s nimi mám,“ pokrútil hlavou.

Na tomto zábere mu dokonca vidno až kosti.
Na tomto zábere mu dokonca vidno až kosti.
Zdroj: Instagram

Kradne pizzu

Poriadne sa zapotil aj pri chudnutí. Odhodlával sa až dva roky, no vydesilo ho, keď ručička na váhe prekročila stotridsať kíl. Vsugeroval si, že keď mal guráž prestať fajčiť, bude schopný nakopnúť sa aj na diétu. Tak sa aj stalo a dnes po jeho veľkom bruchu niet ani stopy. Podarilo sa mu zhodiť tridsať kíl. Ako? „Zmena stravy. Po tridsaťpäťke som postupne naberal. Ako telo starne, logicky sa mu spomaľuje metabolizmus a jednoducho musel som sa naučiť menej jesť.“ A čo teda jedáva? „Hlavne mäso, ktoré by nemalo byť väčšie ako moja dlaň. Veľa zeleniny, ovocia a syrov, ktoré si sám poctivo vyrábam. Dokonca jem aj sóju, a to som si donedávna myslel, že ju jedávajú iba svine,“ rozosmial sa. Vymenoval aj to, čo zo svojho jedálnička vynechal.

2014: Pred piatimi rokmi nosil poriadne brucho a pôsobil omnoho staršie ako dnes.
2014: Pred piatimi rokmi nosil poriadne brucho a pôsobil omnoho staršie ako dnes.
Zdroj: archív

Prestal piť sladené nápoje a vôbec vyradil všetko sladké. Takisto by ste na jeho tanieri nenašli zemiaky, chlieb a cestoviny. Po našom naliehaní sa však priznal, že občas predsa len zhreší. „Dám si kúsok domáceho chleba alebo synovi ukradnem trojuholník pizze, ale naozaj maximálne raz do týždňa a niekedy ani to nie,“ dvihol na nás prst. A čo odporúča tým, ktorí len nad svojou váhou frflú a nič s ňou nerobia? „Stačí sa nahnevať sám na seba, že už nesmiem byť taká sviňa a to vás nakopne,“ uzavrel.