Pozrite sa, ako chodia na jeseň oblečené slovenské ženy nad štyridsať. Väčšina má sivý, čierny, béžový či hnedý kabát. Sem-tam sa na ulici  mihne červená a olivová, alebo biela. A teraz si porovnajte, ako chodia ich rovesníčky, či ešte staršie dámy v Európe či v USA.  Tyrkysová, žltá, fialová... Vyše deväťdesiatročná anglická kráľovná si bez problémov oblečie dokonca ružovú a nikomu nie je na smiech. Naopak, všetci ju chvália, ako mladistvo vyzerá. 

Farebný lifting

Nebojte sa farieb v žiadnom veku. Sýte odtiene naozaj retušujú vek a žena vo farebných šatách pôsobí oveľa mladšie. Veď sa pozrite na žltú Hellen Mirren. Verili by ste, že má dávno po sedemdesiatke? Dvojnásobná držiteľka Oscara Emma Thompson sa zase nebojí fialovej a dokonca si ešte dá fialové hviezdy aj do vlasov. A Celine Dion pôsobí v tyrkysovom kabáte ako  dievčatko. Jennifer Lopez zase predvádza tyrkysový lady look a vyzerá úžasne. 

Tip Sharon Stone

Ak máte pred žltou, ružovou či fialovou predsa len strach, skúste to ako Sharon Stone. Vyberte si sivú látku, ale takú, ktorá má v sebe trochu ligotu. Sivá myš a ihneď zmení na glamour dámu.