Počas úvodného ceremoniálu Plesu v opere 2020, ktorý sa konal v historickej budove SND, sa predstavila aj operná diva, pôvodom z Arménska, Hrachuhi Bassenz (41) vystúpila v  originálnych šatách od módneho návrhára Borisa Hanečku, ktorý pripravil kostýmy pre všetkých 31 umelcov účinkujúcich v úvodnom programe.

 

Na róbu opernej divy bolo použitých osem a pol metra čierneho zamatu a 23 metrov farebnej organzy! Pri tvorbe sa inšpiroval jednou z operných árií, ktorá zaznela počas úvodného ceremoniálu. Išlo o áriu z Dvořákovej opery Rusalka a Hanečka sa inšpiroval vodným svetom a práve postavou vodnej víly Rusalky. 

Okrem róby pre Emíliu Vášáryovú navrhol Boris Hanečka aj šaty pre arménsku opernú divu Hrachuhi Bassenz.
Okrem róby pre Emíliu Vášáryovú navrhol Boris Hanečka aj šaty pre arménsku opernú divu Hrachuhi Bassenz.
Zdroj: Ples v opere, Matej Kalina

Speváčke sa šaty veľmi páčili a prejavila dokonca záujem si ich nechať. Organizátori podujatia spoločne s módnym návrhárom sa teda rozhodli jej róbu darovať. „Ďakujem za krásnu pozornosť od organizátorov dobročinného Plesu v opere a pána Hanečku, ktorá mi bude toto skvelé a pôsobivé podujatie, na ktorom sa cítila veľmi príjemne, pripomínať,“ potešila sa známa operná diva, ktorá si z jubilejného ročníka charitatívneho podujatia odniesla naozaj originálnu pamiatku.

Hrachuhi Bassenz sa na Plese v opere nezdržala a krátko po vystúpení musela z podujatia odísť kvôli pracovným povinnostiam v Kráľovskej opere, kde ju čakala skúška predstavenia La Traviata.

Hrachuhi Bassenz.
Hrachuhi Bassenz.
Zdroj: Ples v opere

RÓBY Z PLESU V OPERE SI POZRITE TU.