Mimo zadania

Podľa Plus 7 dní sa ich náklonnosť zrodila v ateliéri, kam si ju zavolal na fotenie. Poznali sa, pretože vyrastali v jednej ulici. Keď sa Čaputová rozviedla, tak sa ich cesty opäť spojili a zrodila sa láska. Konečného sme sa preto opýtali, ako si spomína na fotenie portrétov na Zuzaninu prezidentskú kampaň. Na vtedajšiu priateľku nešetrí slová chvály.

„Určite nikoho neprekvapím ak poviem, že jej ciele a ambície sa spájajú s jej vnútrom a nie s tým, čo je na povrchu. Každá žena si ale nesie z detstva v srdci kúsok princeznej a ona nie je výnimkou. Ako ´fotomodelka´ našla postupne spôsob, ako byť na fotkách krásna,“ priznal Konečný a odhalil aj tajomstvo fotografie Zuzany Čaputovej, ktorá je na titulnej strane nášho časopisu. Splnil jej tým sen.

Zuzana Čaputová.
Zuzana Čaputová.
Zdroj: Peter Konečný

„Tento portrét vznikol počas posledného fotenia v štúdiu. Nebol súčasťou zadania, ktoré sme si stanovili. Spravili sme ho naviac, keď už bolo všetko hotové. Zuzka si takúto fotku vždy priala,“ vysvetlil nám fotograf a muzikant, ktorého sme sa na rovinu opýtala, ktorá časť tela prezidentky je najviac fotogenická.

"Ťažko u nej niečo vyzdvihnúť. Z hľadiska portrétu sa ale určite dá oprieť o krásu jej pier a vlasov,“ odpovedal s tým, že počas robenia záberov dvojicu neobišli vtipné momenty. Nuž a zdá sa, že Konečný občas i trpel. „Och toho je veľa. Od mojich nôh, spálených na žeravom pontóne, až po spôsoby ako ju rozosmiať,“ dodal so smiechom. Detaily si nechal pre seba.

Otázne je, či dvojicu niekedy uvidíme opäť oficiálne stáť bok po boku. Hovorí sa totiž, že stará láska nehrdzavie. „Život ma obdaril ľuďmi, ktorí mi pomáhajú napĺňať sny,“ zhodnotil svoju budúcnosť Konečný, ktorý sa teraz sústreďuje najmä na prípravu výstav na Slovensku i v zahraničí. „S Martinom Shootym Šútovcom pripravujeme zbierku detskej poézie. V ateliéri začínam nachádzať všetko, čo som hľadal. Popritom si hrám na kontrabase,“ uzavrel muž, ktorý mohol byť Popoluškiným princom.