Nevedia si prísť na meno a gánia jeden na druhého. Exmanželia Andrej Bičan (44) a Edita Bičanová (42) vedú už niekoľko mesiacov drsnú vojnu. Guľky lietajú nielen za dverami súdu, ale aj na verejnosti. Moderátor a pedagogička sa praniu špinavej bielizne nevyhli ani pred pár dňami. Zabávačova ex totiž svojho bývalého muža papierovo podhodila vymáhačom. Podľa Registra poverení na vykonanie exekúcie koncom apríla požiadala o peňažný nárok – výživné.

Ostro sledovanému prípadu, v ktorom lieta 4 500 eur, sa rýchlo ušlo publicity. Andrej Edite nezostal v tomto duchu nič dlžný a na sociálnej sieti detailne vysvetlil, prečo s platením na dcéry Anku (12) a Ninku (9) náročky mešká. Prekáračkám exmanželov teda zďaleka nie je koniec, ba čo viac, pulzujúce emócie môžu ublížiť nevinným dievčatkám.

 

Tie už pod jednou strechou nežijú. Rozhádanú dvojicu by k zmieru mohli doviesť ešte profesionálne rady mediátorky, ale aj nádejný plán v prípade týchto bojovníkov už raz v minulosti zlyhal. Smola, pretože by bol lacnejší ako trovy za ďalšie súdne ťahanice.

Exmanželia sa podľa všetkého opäť stretnú na
súde. Otázne je, či by im nepomohol mediátor.
Exmanželia sa podľa všetkého opäť stretnú na súde. Otázne je, či by im nepomohol mediátor.
Zdroj: Vlado Benko, Ivan Pastor, Archív

Dohoda nezabrala

Žehličky by sa v prípade ostrého sporu Bičanovcov musela chytiť skutočne ostrieľaná mediátorka alebo mediátor. „Ako kvalifikovaný odborník na komunikáciu a riešenie sporov je stranám nápomocný pri riešení ich sporu, respektívne konfliktného stavu a hľadania obojstranne akceptovateľných riešení sporu,“ uvádza Asociácia mediátorov Slovenska.

V preklade ide o človeka, ktorý sa živí riešením problémov iných ľudí a snaží sa ich doviesť ku kompromisu. Moderátor relácie 5 proti 5 sa v minulosti na podobného odborníka obrátil, keď s exmanželkou riešili starostlivosť o deti. Dohováranie vtedy vyšlo naprázdno, pretože namiesto dohody aj tak došlo na urážky. Nie je vylúčené, že aktuálny problém ohľadom výživného by mohol skončiť podobne a minúť sa účinku. Ktovie…

Pokračovanie príspevku na nasledujúcej strane.