Nevedia si prísť na meno a gánia jeden na druhého. Exmanželia Andrej Bičan (44) a Edita Bičanová (42) vedú už niekoľko mesiacov drsnú vojnu. Guľky lietajú nielen za dverami súdu, ale aj na verejnosti. Moderátor a pedagogička sa praniu špinavej bielizne nevyhli ani pred pár dňami. Zabávačova ex totiž svojho bývalého muža papierovo podhodila vymáhačom. Podľa Registra poverení na vykonanie exekúcie koncom apríla požiadala o peňažný nárok – výživné.

Ostro sledovanému prípadu, v ktorom lieta 4 500 eur, sa rýchlo ušlo publicity. Andrej Edite nezostal v tomto duchu nič dlžný a na sociálnej sieti detailne vysvetlil, prečo s platením na dcéry Anku (12) a Ninku (9) náročky mešká. Prekáračkám exmanželov teda zďaleka nie je koniec, ba čo viac, pulzujúce emócie môžu ublížiť nevinným dievčatkám.

 

Tie už pod jednou strechou nežijú. Rozhádanú dvojicu by k zmieru mohli doviesť ešte profesionálne rady mediátorky, ale aj nádejný plán v prípade týchto bojovníkov už raz v minulosti zlyhal. Smola, pretože by bol lacnejší ako trovy za ďalšie súdne ťahanice.

Exmanželia sa podľa všetkého opäť stretnú na
súde. Otázne je, či by im nepomohol mediátor.
Zdroj: Vlado Benko, Ivan Pastor, Archív

Dohoda nezabrala

Žehličky by sa v prípade ostrého sporu Bičanovcov musela chytiť skutočne ostrieľaná mediátorka alebo mediátor. „Ako kvalifikovaný odborník na komunikáciu a riešenie sporov je stranám nápomocný pri riešení ich sporu, respektívne konfliktného stavu a hľadania obojstranne akceptovateľných riešení sporu,“ uvádza Asociácia mediátorov Slovenska.

V preklade ide o človeka, ktorý sa živí riešením problémov iných ľudí a snaží sa ich doviesť ku kompromisu. Moderátor relácie 5 proti 5 sa v minulosti na podobného odborníka obrátil, keď s exmanželkou riešili starostlivosť o deti. Dohováranie vtedy vyšlo naprázdno, pretože namiesto dohody aj tak došlo na urážky. Nie je vylúčené, že aktuálny problém ohľadom výživného by mohol skončiť podobne a minúť sa účinku. Ktovie…

Pokračovanie príspevku na nasledujúcej strane.