Viktor a Adela sú manželia už vyše dvoch rokov. Ich vzťah prešiel vývojom a jednou odbočkou, ktorou sa bok po boku vybrali, je aj téma environmentalistiky. Zelená, tak príznačná pre zdravé životné prostredie, hrá v ich životoch prím. A to doslova!

Stačí len vyjsť na terasu bytu v bratislavskom Líščom údolí, kde si moderátori svorne hrkútajú, a ocitnete sa v raji nabitom chlorofylom. "Našu terasu máme celú zazelenanú a zbierame do sudov dažďovú vodu, ktorou polievame. Vždy necháme na terase aj plytké nádoby s vodou pre vtáčiky, keď je veľké teplo, aby mali čo piť a kde sa kúpať," vysvetlil Šarmu Viktor, ktorý robí osvetu aj na sociálnych sieťach. 

Viktor sa stará o záhradu.
Viktor sa stará o záhradu.
Zdroj: Archív V. V.

Hviezda Televíznych novín nabáda, aby ľudstvo žilo viac ekologickejšie, nezaťažovalo svoje prostredie plastami, netvorilo zbytočný odpad a vodu bralo ako čosi, o čo sa treba starať, zadržiavať a chrániť. Vincze je príkladom, že sa to dá. Dažďové kvapky, v sudoch poctivo zozbierané do litrov dôležitej tekutiny, osobne roznáša krhlou po veľkoplošnom balkóne. 

Odmenou sú spokojné kvety trúbkovca, levandule, svieže listy hosty, paviniča či šalvie, ale aj vitálne kivi s chuťou obrásť celú pergolu. A keď sú šťastné kvety, zaplesá i srdce jeho vyvolenej - rovnako ekologickej Adely.

Na terase Vinczeovcov sú sudy s vodou, mištičky pre vtáky, ale aj hosta a kivi.
Na terase Vinczeovcov sú sudy s vodou, mištičky pre vtáky, ale aj hosta a kivi.
Zdroj: Archív V. V.
Anketa
Naskočili ste na vlnu ekologického myslenia?
  • 88%
  • 12%