Hlavnej kúpeľni jej trnavského domu tróni vaňa, ale zaujmú aj zrkadlové plochy, jej portrét a úchvatný výhľad. „Roky som mala dokonalú predstavu o tom, ako má vyzerať táto miestnosť, keď raz budem mať svoj dom,“ hovorí Renáta Zmajkovičová. Dom bola jej túžba, lebo pochádza z dediny a vyrastala v dome. „Chcela som mať dostatok priestoru, lebo vtedy bola taká doba, že sme sa tiesnili a komfort bol iný ako dnes. Takže som túžila mať v kúpeľni kreslo a keď som si to mohla dovoliť, spravila som si to do detailov,“ dodáva.

V obchode vo vani

Vaňu si vysnívala mať v priestore a keď takú v predajni našla, spôsobila personálu šok. „Vypýtala som si uterák. Boli prekvapení, načo mi je, tak som im vysvetlila, že si chcem ľahnúť do vane a vyskúšať ju, či sa mi v nej bude pohodlne sedieť aj ležať. Mali z toho zábavu. Ale čo urobíte, keď ju osadíte a zistíte, že to nie je ono?“ smeje sa.

Nasmerovala ju s výhľadom do záhrady. „Aj v tomto období, keď sa nedá ísť na dovolenku, ju často využívam. Hovorím jej vyhliadková vaňa a už aj kamarátka sa mi ozýva s tým, že si príde do nej poležať. Smejem sa, že budem vyberať vstupné.“

 

Pyžamové dni

Nakupuje veľmi racionálne: „Nad každým detailom v dome som dlho premýšľala a som tu naozaj veľmi rada.“ Netají, že vaňu využíva hocikedy, keď má chuť a čas, hoci aj ráno. „Občas si urobím pyžamový deň s pílingmi, maskami a so sérami, vždy mám nejaké v chladničke. Dokážem urobiť kozmetiku aj mame a kamarátkam,“ hovorí blondínka, ktorá sa o svoj výzor stará prevažne sama.

„Tvár si ošetrujem doma sérami a maskami. Kedysi som si robila aj domácu medovú, ale som silná alergička na med, takže už nemôžem. Raz som si dala medovú masku na pery, ale o pätnásť minút som napuchla a sfialovela, musela som ísť na pohotovosť,“ prezrádza. Zbožňuje ošetrenie v salóne francúzskou kozmetikou, rituál na prírodnej báze, keď ide na seba šesť vrstiev rôznych krémov a sér. Pleť sa hneď napne.

Z vane sa pani domu pozerá do záhrady.
Z vane sa pani domu pozerá do záhrady.
Zdroj: Zuzana Domotor