Dvanásť rokov bývania v závetrí Malých Karpát Martinovi Nikodýmovi (48) stačilo. Moderátor sa rozhodol, že kľúče od svojej vily v bratislavskej mestskej časti Devín odovzdá novému majiteľovi. „Vysvetlenie je veľmi jednoduché. Potrebujem väčší pozemok a menší dom,“ vysvetlil Šarmu svoje pohnútky.

 Terasová nehnuteľnosť s úžitkovou plochou 284 m2, ktorá sa rozprestiera na pozemku s výmerou 574 m2, sa teda ocitla v ponuke realitného portálu. Nikodým si za klimatizovaný šesťizbový dom s kozubom, saunou a výhľadom na prekrásnu okolitú prírodu, ale aj na známy rakúsky raj nákupov Hainburg pýta 899 000 eur. Niekdajší televízny „Milionár“ si mastnú sumu len tak nevytiahol z klobúka. Kalkulačky sa nečakane chopila jeho bývalá manželka Michaela Mosná. „Je to pochopiteľné, pretože sa ako realitná maklérka týmto veciam venuje a je to najmä matka mojich dvoch detí. Máme korektné vzťahy a má moju plnú dôveru,“ povedal nám Martin.

 

Rozhodnutie opustiť vybudované rodinné sídlo sa nezrodilo zo dňa na deň. „Rozprával som sa o tom so svojimi deťmi a súhlasili. Čiže bolo to po vzájomnej dohode. Syn Adam sa chystá študovať do zahraničia a dcéra Emmka nad tým tiež uvažuje. Ten dom mi skrátka bude zbytočne veľký,“ dodal.

Martin Nikodým
Zdroj: Archív

Viac fotografií z interiéru vily nájdete vo fotogalérii.

Malofarmár

Pátranie po sebe samom v rozľahlých chodbách vily nie je jediné, čo moderátora ťahá preč z pôvodnej nehnuteľnosti. Zdá sa, že zanietený včelár načúval zvuku krídiel svojich medonosných zverenkýň a lepší domov chce najmä pre ne. „V rámci perspektívneho rozvíjania včelárstva chcem mať naozaj veľkú záhradu, kde vysadím ovocné stromy a vysejem lúčne kvety pre včely. Kým teraz mám päť árov, ideálne by bolo trojnásobne viac. Dom mi stačí polovičný,“ hovorí.

Nikodým začínal s tromi úľmi, teraz ich má deväť a nenápadne každý rok pribúdajú nové. „Vo veľkej záhrade to môžem rozbaliť vo veľkom,“ teší sa Martin.

Priznáva, že týmto plánom sa to nekončí. „V budúcnosti sa vidím ako malofarmár, ktorý má farmičku. Je to moja alternatíva, ak by som raz prestal moderovať. Budem chovať sliepky, hydinu, všetko také, ktoré to so mnou zvládne,“ hovorí Nikodým a rečiam o novom spôsobe obživy sa schuti zasmeje. „Skutoční farmári by sa mi vysmiali, keby som také čosi tvrdil. Tí dobre vedia, aký je to náročný biznis,“ tvrdí tvár šou Milujem Slovensko. Uvedomuje si, že nič nie je zadarmo a o usilovný hmyz sa treba starať.

Vila, ktorej sa Nikodým chce zbaviť, ponúka absolútny komfort.
Zdroj: archív RK

Včely ubúdajú

Ochranári bijú na poplach pre masívny úbytok pracovníčok so žihadlom a niektoré časti Bratislavy preto upravili plány kosby, dokonca nechali určité plochy so zeleňou nepokosené. Martin varuje, že smrteľné nebezpečné sú pesticídy, insekticídy, ale i klieštik včelí. Nikodýma napriek potenciálnym problémom teší ďalší rozmer jeho koníčka. „Včelárenie spája, je to tmelenie rodiny. Moje deti to baví, pomáhajú mi s tým. Medobranie je skvelá príležitosť byť spolu,“ teší sa moderátor.

A ako vyzerá jeho partnerský život? Oficiálne je vraj bez partnerky. „Viem sa o seba postarať aj sám,“ priznáva Nikodým, ktorý sa v minulosti rozviedol so spomínanou realiťáčkou Michaelou a za sebou má aj nevydarený vzťah s expriateľkou Martinou Briatkovou. Tá mu pred štyrmi rokmi porodila tretieho potomka – syna Martinka, ale dvojica sa krátko po jeho narodení rozišla a istý čas viedla aj mediálnu vojnu.

Chce zostať v Devíne

Okrajová časť hlavného mesta ponúka bývanie vo vidieckom štýle, ktoré Nikodýmovi vyhovuje. Od centra Bratislavy je vzdialené jedenásť kilometrov a rozprestiera sa na sútoku Dunaja a Moravy. Malokarpatský vrch Devínska Kobyla je národná prírodná rezervácia, takže čo viac by si moderátor mohol želať? „Poznám to tu, ľudia sú tu skvelí a je mi tu dobre. Keď zrealizujem plán A, a teda predaj domu, tak pristúpim k plánu B – kúpe nového. Rozhliadam sa, mapujem. Uvidíme, ako to dopadne. Rád by som zostal na Devíne, ale na druhej strane, ak mi zajtra ponúknu dom s veľkou záhradou v Modre-Harmónii za dobrú cenu, tak prečo nie,“ dušuje sa Martin.

Hovorí sa: Za všetkým hľadaj ženu. Platí to aj Martinovom prípade: „A nie je jedna, veď sú ich v úli predsa desiatky tisíc,“ smeje sa moderátor.

2. 7. 2019