Mojou najobľúbenejšou európskou prímorskou destináciou je jednoznačne Ibiza. Aj keď neuznávam cestovať viackrát na to isté miesto, pretože zastávam názor, že na svete je toľko krásnych miest, že je škoda chodiť na jedno, na tento španielsky ostrov sa vraciam opakovane už roky. Je tu istota úžasného počasia, počas leta som tam ešte nezažila škaredý deň, len tie slnečné a horúce. Ibiza disponuje aj veľmi príjemným čistým a teplým morom, uličky starého mesta sú očarujúce, ponuka luxusných reštaurácií a klubov a možností zábavy, aj tej kultivovanej, doslova neobmedzené. A čo viac – na úchvatný ostrov Formentera je to len polhodinka plavby. Iste toto všetko učarovalo aj známym svetovým osobnostiam, ktorých sú Ibiza a Formentera každoročne plné.

Reštaurácia pre smotánku

Aj na nedávnej dovolenke na Ibize som si nenechala ujsť výlet na milovanú Formenteru. Farba mora je tam porovnateľná s tyrkysovým Karibikom a celý ostrov dýcha magickým čarom.

Jedna z najkrajších pláží ponúka okrem božského relaxu aj gastronomický zážitok v podobe luxusnej reštaurácie, ktorú vyhľadáva svetová smotánka. Stretnúť v nej môžete doslova každého, boháčov aj celebrity – ak budete mať šťastie. Rovnako ako na priľahlej pláži, ktorá je len pre VIP osadenstvo, najčastejšie z luxusných jácht.

Takto som prišla k svojmu celebritnému úlovku tohto leta. Hneď po príchode na pláž sme si s kamarátkou všimli netradičnú jachtu kotviacu opodiaľ. Nedala sa nevšimnúť – bola totiž čierna. Od kamaráta, ktorý ju poznal z predošlých rokov, sme sa dozvedeli meno majiteľa. Giorgio Armani.

Neďaleko pláže pre prominentov kotvila Armaniho jachta.
Neďaleko pláže pre prominentov kotvila Armaniho jachta.
Zdroj: Jana Raganová