Domov idete, keď prichádzate na Slovensko, alebo keď sa vraciate do Nemecka?

V oboch prípadoch. Som Slovenka a nikdy by som nebrala nič iné. Stále tu mám domov, lebo mi ešte žije mamička. A domov mám aj v Bavorsku, lebo tam som si založila rodinu.

Uvítali by ste tam aj niečo zo slovenských reálií?

V začiatkoch by som povedala: Chýba mi horčica a bryndza. Mama, domov, vône, všetko, dokonca aj kryštálový cukor. Ale teraz mi už nechýba nič. Hranice sú otvorené, ak niečo potrebujem, donesiem si to. Aj maminku si k sebe vezmem kedykoľvek.

Svojou energiou dokazujete, že vek je len číslo. Ale čo už nie je také ako predtým?

Je pravda, že mám neuveriteľnú energiu. Neviem, kto mi ju dal, asi Boh. Mám to šťastie, že ľudia ma ešte chcú, a viem, že musím odviesť profesionálnu prácu. Ale po koncerte som unavená viac ako kedysi, musím relaxovať a spať dlhšie. A najmä, už nemôžem mať každý deň nabitý program.

Nepomohol by elixír večnej mladosti?

A načo by mi bol? Aby som zostala najmladšia a všetky kolegyne boli staršie? Dala som si urobiť oči, lebo som mala padnuté viečka, ale umelé prsia by som nechcela. Dôležité je dôstojne starnúť. Veď pomáha toľko vecí – krémy, myslenie, „papanie“, zmena životosprávy. A najmä si nemyslieť, že si tá najkrajšia, najlepšia, najmladšia, najštíhlejšia, lebo vždy je niekto lepší než ty. Rozhodujúce je byť so sebou v rovnováhe.

Hovoríte, že treba žiť dnes a teraz. Niečo ako radosť z každého prežitého dňa?

Z každej minúty!

Aj váš manžel Peter vyznáva podobné krédo?

V podstate áno. On je pokojný typ, najprv porozmýšľa, kým niečo povie, čo mi občas hrozne lezie na nervy, lebo ja som spontánna. Niekedy poviem viac, ako mám. Keď sme v nejakej lepšej spoločnosti, môj muž len zdvihne ľavé obočie a už viem, že mám pribrzdiť.

Svadbu ste si zopakovali v Las Vegas. Čo vás lákalo viac: počuť jeho áno, nový prsteň alebo svadobná noc?

Všetky tri veci. Bolo to tam veľmi krásne. Keď povedal to áno, až ma v bruchu pošteklilo, uvedomila som si, že to opäť hovorí. O také štyri roky by sme si ten sľub chceli zopakovať aj niekde pri mori. Dôležitá je však aj tak tá prvá svadba.

Schvaľujete, že mnohé páry dnes roky žijú len tak nadivoko?

Inštitúcia manželstva pomaly odchádza. A myslím, že lepšie je byť šťastne rozvedená ako nešťastne vydatá. No to neznamená, že keď žijete spolu bez papiera, partner vám je „ukradnutý“. Vtedy je iba jednoduchšie odísť od seba. Možno som zo starej školy, ale podľa mňa by sa láska dvoch ľudí mala spečatiť aj sobášom. A keď už majú deti, nerozumiem, prečo sa nevezmú.

Aký najkrajší darček ste dostali od svojho manžela?

Odpoveď na túto otázku, ako aj celý rozhovor, nájdete v aktuálnom vydaní časopisu Báječná žena alebo v pokračovaní článku ako súčasť Piana.

Môjho syna. Jasné, že aj šperky sú veľmi fajn, ale ja dostávam každý deň nejakú drobnosť. Ružičku alebo ideme na spoločnú večeru. Pekne sa oblečieme a je to len pre nás dvoch.

Váš manžel vie, že máte rada prekvapenia...

Napríklad vedel, že sa mi veľmi páči jeden bavorský hrad. Išiel tam a na výročie nášho sobáša dal pripraviť slávnosť so žltými ružami, s výborným jedlom a vínom, ktoré zbožňujem...

Po kom zdedil váš syn Benjamin viac génov?

Po oboch. Syn je veľmi seriózny, ale asi aj vďaka svojej práci. Pracuje ako šéf oddelenia nových médií v manažmente futbalového klubu FC Bayern Mníchov. Ale asi najviac je po mojom nebohom oteckovi, s ktorým si veľmi dobre rozumel.

Už z vás urobil babičku?

Ešte nie. Vždy som mala všetko v rukách, plánovala som, dirigovala, ale toto jediné asi nemôžem. Mám výbornú nevestu, snažím sa byť dobrou svokrou a nemiešať sa mladým do života.

A vtipy o svokrách máte rada?

Jasné. Ktorá svokra je najlepšia? Na studeno!

Varíte, pečiete, staráte sa o domácnosť. Neobťažuje vás to?

Prečo by malo, veď ja si všetky povinnosti presne naplánujem. A všetky veci majú svoje miesto. Alebo prídu moje kamarátky a pripravím šesť chodov. Stojí ma to stres, ale urobím to, lebo ja som už raz taká.

Potrpíte si na dokonalý mejkap?

Veľmi, ale nie do záhrady, tam mi stačia len lesklé pery. A vôbec, cez deň sa nemaľujem. Behám len v teplákoch alebo v krátkych nohaviciach. Keď idem večer do spoločnosti, dám si intenzívnejší mejkap.

Držíte si ako kozmetička ešte klientelu starých grófok?

Jasné a mám pred nimi rešpekt. Narodili sa v inom svete, majú inú výchovu. A viete, čo si vážim na svojom manželovi? Aj to, že vyrastal v kaštieli veľmi známej grófskej rodiny, ktorá vlastní sedem obývateľných bavorských hradov. Jeho ocko tam bol notárom a Peter sa v tom prostredí naučil veľmi galantným spôsobom. Kamkoľvek príde, zažiari...

Každá žena má vkus

Eva Máziková účinkovala v televíznej relácii Nákupné maniačky VIP. Je to pohroma, keď nejaká žena nemá vkus? Podľa nej každá má svoj vkus, aj keď sa nemusí páčiť iným. Navyše, v časopisoch jej ukážu, čo si má na svoju postavu obliecť, čo s čím skombinovať. „A ani netreba nakupovať za drahé peniaze. Podstatné je, aby jej to sedelo a cítila sa v tom dobre,“ hovorí speváčka. Vyrazila by sama do ulíc aj v extravagantných kúskoch? Vraj prečo nie, ale už je vo veku, keď si to musí trochu rozmyslieť. „Nedávno ma nemecká agentúra, pre ktorú pracujem, vybrala na fotenie v plavkách. Lenže ja už svoje telo neukazujem. A keď, tak len svojmu manželovi alebo na pláži cudzím ľuďom.“