Pokračovanie na nasledujúcej strane.

Eňa, ktorá sa v minulosti rozišla s tajným priateľom z Ameriky, je však pri téme lásky opatrná. Nesilí to. „Hovorím si, že keď človek niečo chce a hľadá, tak to nepríde. A keď to neriešite, tak vás zrazu niekto poklepe po pleci, buď láska, alebo práca. Treba tomu nechať voľný priebeh, neupínať sa na to a ono to príde samo,“ dušuje sa Podzámska.

Dcéra Radka jej robí obrovskú radosť.
Dcéra Radka jej robí obrovskú radosť.
Zdroj: Emil Vaško

Nemá kto variť

Podzámska však na ženské spolužitie s maminou, dcérou a mačkou nedá dopustiť. Do miest, v ktorých vyrástla, sa vrátila po štrnástich rokoch. Hovorí, že to bolo prirodzený prechod z bytu, ktorý mala v centre hlavného mesta.

„Chvíľočku som aj premýšľala, aké to bude. A potom bum-bum som tu,“ tvrdí Eňa, ktorá sa síce občas názorovo s najbližšími nezhodne, ale prekvapujúco, ku konfliktom nedochádza v kuchyni. Veď práve táto miestnosť býva pre dve gazdiné pod jednou strechou neuralgický bod. Štíhla herečka však na to má vysvetlenie: „My s mamou nie sme veľké kuchárky. U nás to býva tak, že: ,Mami, ty dnes niečo urobíš‘, prípadne sa pozrieme s mamou na seba a povieme si: ,Vezmime dnes Radku do reštaurácie alebo si dáme donášku‘,“ smeje sa Eňa.

Herečka sa vrátila do rodičovského bytu po štrnástich rokoch.
Herečka sa vrátila do rodičovského bytu po štrnástich rokoch.
Zdroj: google street view

Čo sa týka výchovy dcéry, tam je už umelkyňa nastavená inak. Napriek pracovnému vyťaženiu dohliada s pomocou mamy, aby si mladá dievčina plnila študijné povinnosti. „Radku čaká posledný rok na základnej škole a pôjde na prijímačky na bilingválne gymnázium. Je veľmi šikovná, plynulo rozpráva po anglicky, číta knihy a pozerá filmy len v angličtine. Ja jej musím hovoriť, Radka, aspoň jednu musíš po slovensky,“ smeje sa Podzámska.

„Uvidíme, kam ju to zavedie. Má zamatovo zafarbený hlas, pekný prejav, vie na verejnosti pekne rozprávať, hoci nie je extrovert. Ja som väčší ako ona. K umeleckému svetu má bližšie ako k technike. Veľmi ju však zaujíma psychológia, ale aj psychiatria,“ prezrádza Podzámska, že Radka nemá ambície byť herečkou.