Dve gazdiné pod jednou strechou len zriedkavo obídu konflikty. Svoje o tom vie herečka Elena Podzámska, ktorá sa po februárovej smrti milovaného otca presťahovala do maminho trojizbového bytu.

„Hovorí sa, že sťahovanie je horšie ako rozvod, bol to veľký stres. Museli sme upraviť starší byt v bratislavskom Ružinove, potom sa vysťahovať, presťahovať, ale už sme zabývané, štyri baby – býva tam s nami ešte mačka,“ prezradila Šarmu Eňa Podzámska, no podotkla, že u nich nemajú vždy na ružiach ustlané.

Okolo Štrkovca

Početný babinec medzi panelovými stenami si skrátka z času na čas vyžiada emotívne situácie. „Aby sme to všetky tri ustáli, či už smrť otca, presťahovanie, ale aj vzájomné nažívanie, tak som si povedala, že ja budem hromozvod,“ povedala nám herečka, ktorej úlohou je hasiť potenciálne konflikty a preberať zodpovednosť za chod udalostí pod jednou strechou. Má však na to dva vážne dôvody, pre ktoré je neraz ochotná obetovať svoj pokoj.

Obľúbený Štrkovec v Ružinove.
Obľúbený Štrkovec v Ružinove.
Zdroj: facebook

„Nechcem, aby dcéra, ktorá je pubertiačka, niečím trpela a musela čosi riešiť. Takisto si veľmi vážim moju maminu, ktorá je staršia dáma. Vzala som to teda na seba a snáď to spolu zvládame,“ zamyslela sa nedávno nová posila markizáckeho seriálu Sestričky.

V ňom síce Eňa stvárňuje neurochirurgičku Ingrid Garinovú, ale v ružinovskom byte by sa podľa všetkého mohla pokojne uživiť aj ako laický psychológ. Pritom sama má neraz blízko k tomu, aby sa vyžalovala niekomu cudziemu. „Žijeme v pokoji a mieri, aj keď sa minule stalo, že som sa pre niečo nahnevala a buchla som dverami. Samozrejme, že dochádza aj k stretom, tak ako v každej rodine, občas sa teda búcha dverami, ale to k tomu patrí,“ objasňuje Podzámska.

V seriáli Sestričky hviezdi ako neurochirurgička.
V seriáli Sestričky hviezdi ako neurochirurgička.
Zdroj: TV Markíza

Umelkyňa, ktorá sa živí emóciami v divadle či televízii, našla spôsob, ako si vo vypätých chvíľach schladiť hlavu. „Išla som sa poprechádzať okolo Štrkoveckého jazera a zistila som, že to je skvelá terapia. Budem sa tam chodiť „vydýchať“, pretože som sa vrátila domov celkom pokojná. Všetko sa vyriešilo a bolo to O. K.,“ prezradila Šarmu trik, ako zostať povestným hromozvodom a zároveň riešiť živelné momenty s gráciou.

S mužmi je opatrná

Náhly odchod herečkinho otca zvládli všetky tri ženy spoločnými silami. „Jasné, že sme ocka oplakali a ostalo po ňom prázdno, ale potom sme si povedali, že ideme ďalej. Zamestná vám to myseľ, začnete nový život,“ dodala herečka. „Ocko nám ako keby radikálne uvoľnil miesto a povedal: ,Poďte, postarajte sa o mamu‘,“ priznala Eňa.

Herečka účinkuje v predstavení Červená čiapočka v divadle La Komika.
Herečka účinkuje v predstavení Červená čiapočka v divadle La Komika.
Zdroj: La Komika

Herečka smrťou milovaného rodiča zároveň prišla o dôležitý mužský element, pretože nie je ani partner, ktorý by ju utešil vo svojom náručí. Zdá sa, že hviezda divadla La Komika si pre to vlasy netrhá. „Neriešim to. V rámci povolania sa dennodenne stretávam s mužmi. Mne to stačí v divadle, tam ma ,vyhladkajú‘ kolegovia. Hrám im manželku, milenku, rôzne postavy,“ vtipkuje Elena s tým, že nápadníci ju uháňajú na sociálnej sieti.

„Beriem to však s veľkou rezervou a zvlášť pri našom povolaním,“ spozornie herečka, ktorá hlavu vo virtuálnom svete nestráca napriek tomu, žeby jej potenciálne flirtovanie s online priaznivcami mohlo zamestnať myseľ a na škriepky v domácnosti by skrátka nebol čas.