V ​​​​​​​živote moderátorky a spisovateľky má psia oddanosť a láska svoje nezastupiteľné miesto. Prvého štvornohého člena rodiny, hrubosrstého jazvečíka menom Ubo, si s manželom zaobstarala v čase, keď ešte žili v bratislavskom Starom Meste a dcéra Ema mala desať rokov. Deti z dvora na ňu zlomyseľne huckali pudlíka. Keď raz prišla za mamou s plačom s tým, že by sa nebála, ak by mala vlastného psa, rozhodla sa konať. Aj Emma Tekelyová v detstve túžila po psíkovi, ale rodičia jej ho nedovolili.

A tak jedného dňa priniesla z burzy Uba. S rodinou žil 15 rokov, a keď zomrel, všetci plakali. Nevedeli si predstaviť, že by mali ešte iného psa, a náhradu za neho nehľadali, ani keď sa presťahovali do rodinného domu. Zakročila však dcéra Ema, ktorá jedného dňa vygooglila veľkého hrubosrstého vendénskeho baseta menom Adam. Nedalo sa odolať, išli po neho na Moravu.

FOTO ADAMA NÁJDETE VO FOTOGALÉRII.

Zmenila názor

Adam priniesol rodine veľa radosti, ale aj veľkého trápenia, keď mal zdravotné problémy. Presne pred dvoma rokmi riešili už druhýkrát prasknutú cievku v hlave. „Naozaj som trpela, keď na mňa pozeral tým krásnym pohľadom, a ja som vedela, že trpí, ale nevie to dať inak najavo,“ povedala nám vtedy moderátorka o miláčikovi, ktorý sa vystrábil. Minulý rok v máji však prišiel koniec. A opäť rozhodnutie, že Adama nikto nenahradí... Nedávno Emma Tekelyová zmenila rozhodnutie. Pomohla aj náhoda.

Ako dlho sa vyrovnávala so stratou Adama? Čítajte ďalej.