To, že celebritné hádky sa odohrávajú priamo pred očami celého sveta, nie je nič výnimočné.   Nie je to však nič oproti tomu, čo predvádzajú Johnny Depp a Amber Heard. Tu ide doslova o špinavú bielizeň.

Zvodca áno, násilník nie

Johnny Depp mal vždy povesť lámača ženských sŕdc. Svoje by o tom mohla hovoriť jeho prvá celebritná láska Winona Ryder, ktorú ich rozchod totálne zničil. Osudový vzťah sa skončil po štyroch rokoch. Johnny plynule začal randiť s inými ženami, Winona však upadla do ťažkých depresií a nikdy sa nevydala. Napriek tomu dnes Johnnyho vášnivo bráni. Rovnako ako Vanessa Paradis, v ktorej náručí Depp zakotvil najdlhšie. Žili spolu štrnásť rokov a majú spolu dve deti. Nakoniec ju opustil pre inú, no ani ona nezahorkla.

Tieto dve najznámejšie hercove lásky sa dnes svorne pustili do jeho obhajoby. Obe boli ochotné prísť na súd, ktorý sa práve odohráva v Londýne, a vypovedať v jeho prospech. Johnny to napokon odmietol, a tak neprišli osobne, no poslali aspoň vyhlásenia, kde jednoznačné popierajú, že by Depp niekedy prejavoval k ženám násilnícke sklony, ako ho vykresľuje Amber a tlač.

Úchylné esemesky

Olej do ohňa totiž výrazne prilial britský denník The Sun. Zverejnil esemesky, v ktorých Depp údajne kamarátovi, hercovi Paulovi Bettanymu posielal správy: „Poďme spáliť Amber! Alebo ju ešte predtým utopme! Ja potom pretiahnem jej zhorené telo, aby som si bol istý, že je naozaj mŕtva.“

Hoci tieto úchylnosti vraj majú v redakcii z dôveryhodných zdrojov, Depp to poprel a noviny zažaloval.

„Je to lož, nebijem ženy,“ zdôraznil a na základe tohto článku sa s Amber napriek predchádzajúcej dohode odmietol vyrovnať mimosúdne. Naopak, žaluje svoju ex za poškodenie dobrého mena, ktoré si cení na päťdesiat miliónov libier. 

Dve monštrá

Amber, ktorá zverejnila aj svoju dobitú tvár po tom, čo ju Johnny údajne zbil, tvrdí, že opitý a sfetovaný Depp sa menil na monštrum, ktoré neodôvodnene žiarlilo aj na jej hereckých partnerov. V záchvate zúrivosti ju mlátil, škrtil, šticoval, kopal. Keďže miešal drogy a lieky, bol často nepríčetný. „Stal sa z neho celkom iný človek – násilný a desivý. Hovorili sme mu Johnny the Monster,“ opísala situácie, ktoré v manželstve zažívala, pre Washington Post.

A Johnny to celkom nevyvracia. Priznáva, že v manželstve veľa pil a fetoval, rozhodne však Amber nebil, maximálne na ňu vrieskal. Naopak, ona ho ponižovala, že je starý a tlstý, a on jej nadával, že je psychopatka, ktorá sa neštítila vykonať v ich manželskej posteli veľkú potrebu!

Nuž, čo k tomuto dodať. Snáď len naše príslovie, že aký išiel, takú našiel, a títo dvaja si navzájom nie sú asi nič dlžní.

Bude platiť ona?

Napriek tomu to vyzerá, že na súde ťahá za kratší koniec Amber. Nelichotivo ju vykresľujú aj psychologické posudky a v Johnnyho prospech nepriamo vypovedala dokonca i jej kamarátka, ktorá pre ňu istý čas pracovala ako bytová dizajnérka. Uviedla, že s ňou vtedy trávila veľa času, no ani raz pred ňou Heard nespomenula, že by sa k nej muž správal násilnícky. Naopak, neraz bola svedkom jej vlastných nekontrolovateľných výbuchov hnevu na asistentku.

No uvidíme, ako to celé dopadne. Súdny spor sa stále neskončil. Isté je, že kým Johnny vystupuje pred fotoaparátmi suverénne, akoby si bol istý víťazstvom, jeho bývalá žena pôsobí čoraz smutnejšie a unavene.