Prominentný párik sa zosobášil 24. júna minulého roka, na Jánove meniny. „Áno, už je to rok od svadby,“ povzdychla si nostalgicky Barbora s tým, že veľké oslavy nie sú u nich zvykom. „Hlavne že sme spolu. Rok s manželom bol super, len ma mrzí, že ten čas ide veru rýchlo,“ dodala Barbora, ktorá nepatrí medzi ženy pripomínajúce si svadbu odloženými svadobnými šatami. Mala ich totiž požičané, po svadbe ich vrátila do salónu. „Boli však čisto nové, objednávali sa na moju postavu, keďže také číslo v salóne nemali. Ostatné doplnky a polnočné šaty mám doma. Doplnky určite využijem, aj polnočné šaty. Len závoj už asi nie. Ale vždy, keď ho uvidím, je to pekná spomienka na svadbu,“ povedala s úsmevom.

Chcela to ututlať

Keď prepukla koronakríza, Barbora hrala na Novej scéne a nakrúcala jojkársky seriál Nový život. Všetko však dostalo stopku, a tak si povedali, že o tehotenstve ani nebudú hovoriť. Vďaka tomu, že boli doma, sa im darilo tajiť radostné očakávanie celé týždne. Nerátala však s tým, že seriál Nový život sa začne znovu nakrúcať, a tak sa musela predsa len priznať. „Bruško mi rástlo, ľudia si to všimli… A tak som hneď aj volala do televízie s otázkou, ako by sme to vymysleli. Nechcela som ich nechať v štichu, a tak sme sa dohodli, že keďže nemám hlavnú postavu a neohrozím seba ani bábätko, budem nakrúcať ešte pár dní,“ vysvetlila.

Budúca mamička sa musela podrobiť aj bezpečnostným opatreniam na pľaci a absolvovala aj test na „koronu“. Hoci v mnohých prípadoch tehotenstvo herečky narobí poriadny vietor v scenároch, tentoraz tomu tak nebolo. „Moje bruško sme ani neskrývali, ani ho neukazovali. Prirodzene ho zapracovali a mala som len trošku väčší kostým,“ povedala Barbora, ktorá už nakrútila všetko, čo mala.

Posledné nakrúcanie

„Na pľaci vládla super atmosféra a ja som mala ešte na chvíľku pocit, že som aspoň trošku pracovne aktívna,“ pousmiala sa Barbora pri spomienke na zatiaľ posledné nakrúcanie. Mala ešte skúšať muzikál Voda a krv nad vodou, ale nakoniec všetko vyšlo tak, že sa môže sústreďovať na prípravy na materskú. „A dá sa povedať, že už na nej vlastne som. Už aj divadlá nabiehajú na letné prázdniny a kultúra sa naplno rozbehne až v septembri,“ vysvetlila Barbora, ktorá sa čím ďalej, tým viac pripravuje na svoje budúce životné poslanie. „Výbavičku ešte nemám. Ale postupne sa pomaličky začínam obzerať a niečo chystať,“ prezradila budúca mamička, ktorá s ohľadom na rastúce bruško mení aj svoju kozmetickú „výbavičku“: „Stále mám rada ťažké vône, ale teraz si práve hľadám nejakú letnú sviežu.“

To najkrajšie z pandémie

Barbora je rada, že najhoršie koronaobdobie prežili bez zdravotnej ujmy: „Dávala som si pozor, aby som neohrozila bábätko. Boli sme doma a napokon sme si odniesli z celej tejto pandémie to najkrajšie. Asi by sa nám inak nepodarilo užívať si tak dlho jeden druhého,“ povedala. „Na druhej strane, manžel musel všetko v divadle zastaviť a preložiť. Ale veríme, že už to bude lepšie. No napokon, hlavne, že sme všetci zdraví, a ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré,“ uzavrela.