Podľa zdroja redakcie Plus JEDEN DEŇ, sa mu rodina nevedela dovolať a začala mať veľké obavy. Manželka ho mala v dome nájsť nevládneho. O malú chvíľu prišla sanitka a mali sa ho snažiť ešte oživovať, žiaľ, neúspešne. Moderátorovi, ktorého všetci milovali vďaka jeho legendárnej hitparáde Twentyfive, zlyhalo srdce. Spíker zomrel na zástavu srdca, čo neskôr potvrdila pitva.

Stalo sa to v jeho dome v Malých Levároch, kde býval s manželkou. Práve ona ho našla a okamžite zavolala záchranku. Žiaľ, už bolo neskoro. Takmer rovnaký osud postihol Dana Heribana. Tomu bola tiež privolaná sanitka domov pre silné bolesti v chrtbe, záchranári mu však, žiaľ, už pomôcť nedokázali. Príčinou smrti Heribana však pravdepodobne nebol infarkt, ale iná diagnóza.

Ako uviedol Michal Hulman, primár NÚSCH v Bratislave, pre čas.sk, bolesť chrbta môže byť príznakom viacerých ochorení, ktoré môžu mať neurologický charakter. „Spôsobiť ich môže pohybové ústrojenstvo a jedným z nich môže byť infarkt, ale v prípade pána Heribana si nemyslím, že išlo o infarkt," povedal Hulman. Zhoduje sa s kolegom Kulkovským, že mohlo ísť o disekciu aorty. „Ide o rozpad steny hrudnej aorty, ktorá môže viesť k náhlemu úmrtiu z dôvodu vykrvácania, útlaku srdca krvou v osrdcovníku a tak ďalej. Podľa mňa išlo najpravdepodobnejšie o túto diagnózu,“ skonštatoval primár s tým, že táto diagnóza sa neprejavuje mesiace, je to náhle vzniknutá bolesť na hrudníka, v chrbte.

Ako na Viršíka spomínajú kolegovia?