Kauza, ktorá už takmer dva roky traumatizuje rodinu vietnamskej maturantky Linh (†18), vstupuje do ďalšieho dejstva. Podnikateľke a bývalej účastníčke krásy Miss Universe Daniele Kralevich vraj nedávno skončila v pošte pozvánka na miesto, ktoré tmavovlásku určite nepoteší. V predvolaní sa mohla dočítať, kedy a kam sa má dostaviť v kauze smrteľnej nehody.

„Vo veci vedenej Okresným súdom Bratislava II bol nariadený termín hlavného pojednávania na 27. 10. 2022 o 10.30 hod. v budove OS Bratislava II,“ uviedol Šarmu hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Kralevich sa tak znova postaví pred súd v ostro sledovanom prípade, ktorý sa, bohužiaľ, začal tragickým koncom talentovanej študentky pod kolesami boháčkinho Range Roveru.

Vyfasovala málo či veľa?

Nekonečný súdny proces tak po takmer ročnej pauze pokračuje tam, kde ho prerušili. Kráska s havraními vlasmi v júli 2021 vyfasovala trest odňatia slobody s dĺžkou 2 roky a 7 mesiacov a šesťročný zákaz viesť vozidlo. „Obvinenej sa výkon uloženého trestu odňatia slobody podmienečne odložil na skúšobnú lehotu v trvaní 4 roky,“ zaznelo vtedy v súdnej sieni.

Rozsudok, podľa niektorých s nízkym trestom, sa nepáčil ani Daniele, ani prokurátorovi. Obaja teda podali odpor a spor kdesi zamrzol. Až doteraz...

Pokračovanie na nasledujúcej strane.