Erika v posledných mesiacoch výrazne schudla a jej deň sa nezaobíde bez športu. Samozrejme, za svoje nové krivky vďačí aj zdravému stravovaniu, no, ako sama hovorí, bez fyzickej aktivity by to nešlo. Najnovšie k dreniu v posilňovni, plávaniu, bicyklovaniu či wakeboardingu pridružila zdolávanie hôr s batohom na chrbte.

Extrémna krása

„Turistiku som mala rada vždy a pamätám sa, že sme chodili na túry s dcérami, keď boli ešte malé. No nikdy som sa nepodujala na náročnejšiu párdňovú turistiku s ťažkým ruksakom na chrbte a prespávaním na horských chatách. Vždy som však po tom túžila, pretože mi bolo ľúto, že cestujem kade-tade po svete a poriadne nepoznám naše Tatry,“ začala svoje rozprávanie blondínka, ktorá sa toto leto rozhodla svoj sen zrealizovať.

Preto okrem ruksaku k sebe pribalila mamu a dve kamarátky, s ktorými sa rozhodla zdolávať hory. „Jedna z tých kamarátok Dadka má Tatry naozaj pochodené krížom-krážom a ona bola takou našou sprievodkyňou. Musím sa priznať, že to bol pre mňa obrovský zážitok. Tri dni v kuse sme šliapali do kopca šestnásť kilometrov denne a prespávali sme na matraci v horských chatách na zemi, kde vedľa nás spalo ďalších tridsať ľudí,“ smeje sa Erika, ktorá je síce zvyknutá na komfort, no očividne nemá problém ani s bojovnejšími podmienkami.

Blondínka si to očividne užívala.
Zdroj: Archív E.B.

Stuhnutá krv

No tak či onak, denne vidíme či čítame správy o tom, ako niekto na horách prišiel o život, lebo skrátka podcenil silu hôr. Nebála sa? Či v jej prípade platí staré známe: Kto sa bojí, nech nejde do lesa... „Napriek tomu, že sme si vopred pozreli počasie, po zdolaní kopca nás na vrchole zastihla veľmi silná búrka a nemali sme inú možnosť, ako pokračovať ďalej. Naozaj všade okolo nás boli hromy, blesky, krúpy a dážď,“ spomína. Mala vtedy strach o svoj holý život? „Obrovský! Vypli sme si mobilné telefóny a logicky sme sa nemohli skryť ani pod žiadny strom. Bolo to dosť na hrane...“

Eriku však prekvapil prístup iných turistov okolo nej, ktorí ignorovali vypnutie telefónov a zbytočne pokúšali to, čo sa im mohlo stať osudným.

Podcenila to...

Aj keď Erika hory nenavštívila prvýkrát a približne vedela, čo ju čaká, jednu vec podcenila na plnej čiare. Oblečenie. „Už po prvých kilometroch som pochopila, že mám pribalené úplne zlé topánky a oblečenie, ktoré premokalo,“ smeje sa nad sebou. Túto situáciu však už naplno rieši. „Vrátila som sa z túry naozaj len pred pár dňami, no už vo veľkom nakupujem novú poriadnu ,outdoorovú‘ výbavu. Nová túra ma totiž čaká už o pár dní. Skrátka ma to chytilo na plnej čiare. I keď strava, ktorú ponúkajú horské chaty, je mimo môjho striktného jedálnička, čert to ber,“ hovorí úprimne. Veď z času na čas treba zhrešiť aj pri segedínskom guláši či dobrých tatranských klobáskach s chlebom.

A čo leto, strávi zvyšok slnečných dní na Slovensku alebo sa pôjde pokochať aj iným kútom sveta? „Zistila som, že leto na Slovensku je super, čiže zostávam tu a koncom septembra pôjdem zase za dcérou na Cyprus. Potom ma čaká na dva týždne návšteva Vietnamu,“ odkryla nám svoje odvážne plány.

Erike Barkolovej sa podarilo schudnúť 12 kíl za pol roka a jej postavičku jej môže závidieť nejedna dvadsiatnička.
Zdroj: Instagram E. B.