Herečka Zuzana Mauréry (51) slávi v práci jeden úspech za druhým, v súkromnom živote však mala trápenie. Po tom, čo jej pred necelými trom rokmi umrel otec Pavol (†82), prežívala veľký strach aj o mamu, ktorá ochorela na rakovinu. Bolo to v období, keď všetci riešili, ako Zuzana výrazne schudla a cvičila dokonca aj pod dohľadom trénera. Dôvody však boli úplne iné, než zhadzovať nadbytočné kilá.

 

Už len zlá spomienka

Kvôli milovanej mame sa Zuzana vzdala svojho najväčšieho pôžitku. „Urobila som deal s ,horným manažmentom‘, že kým mama nebude zdravá, nebudem jesť sladké. Mala som motív, cez ktorý nejdú vlaky… Vzdala som sa svojej Achillovej päty, toho, čo mi robí najväčší pôžitok a je mojou najväčšou hrozbou. Každý, keď má prázdno v duši, tú dieru potrebuje niečím zapchať a každý ju zapcháva niečím iným,“ povedala v rádiu Expres Zuzana. Priznala, že ona ju zapchávala jedlom, čo na nej bolo aj vidieť.

Zuzana Mauréry výrazne schudla.
Zuzana Mauréry výrazne schudla.
Zdroj: profimedia, archív

Počas náročného obdobia liečby, ktorým jej mama prechádzala, sa preto rozhodla vzdať obľúbenej zmrzliny, keksíkov aj čokolády. „A keď mama prišla od onkológa raz domov a hovorí, že už tam nemá, čo tam mala, tak sa ma hneď spýtala: A teraz čo, začneš jesť sladké? Po čase som znovu začala, lebo taký bol deal,“ prezradila s úsmevom Mauréry. „Je to hlavne jej zásluha, ale všetko sa ráta,“ dodala na margo ťažkých časov, ktoré sú už našťastie len nepríjemnou spomienkou.

Pokračovanie na ďalšej strane.