Hudobníčka a cestovateľka rozhodne nepatrí k ordinérnym osobnostiam. Dokazuje to aj svojským spôsobom, ako vydať album. Predáva svoje pesničky. "Viem, že takto sa to nerobí. Ale ja sa rada hrám a vymýšľam nové sposoby," týmito slovami uviedla na sociálnej sieti svoju predstavu.

Žiadni sponzori, žiadne naháňanie bártrov alebo zbierok prostredníctvom crowdfundingu.  Ona ponúka možnosť kúpiť si pesničku. "Keď si pesničku kúpite, ja ju s kapelou pojdem nahrať. Možete prísť do štúdia, pozorovať ako to vzniká. Budete počuť prvé verzie. Keď sa nahrajú všetky pesničky a vyjde album, dostanete 1 vinyl a 2 CD," objasňuje vynaliezavá dcéra herečky Anky Šiškovej. 

Meno na obale

Ako bonus ponúka Dorota aj doživotnú účasť na jej koncertoch zadarmo.  Majiteľ pesničky bude uvedený na obale albumu aj všade ako sponzor piesne. Pieseň tiež môže niekomu venovať. Uvidíme, či si nejakú nekúpi aj jej láska, hudobník a fotograf Peter Konečný.

A koľko stojí toto dobrodružstvo? Cena pesničky je 800 eur. Stačí sa len ozvať Dorote na facebook. Jedna pesnička je už v suchu, "rodiča" hľadajú ešte ďalšie.