Televízny ošiaľ. Inak sa ani nedá nazvať to, čo spôsobil rodinný seriál Oteckovia. Majú vysokú sledovanosť, herci chodia po celom Slovensku na autogramiády. Jedna z hlavných postáv, herečka Jana Kovalčíková alias právnička Ema, nám však odhalila aj odvrátenú tvár nakrúcania. 

Herečka Dominika Kavaschová ju provokovala.
Herečka Dominika Kavaschová ju provokovala.
Zdroj: Peter Zakovic

Nevyspatá

Opatrná, prehnane zodpovedná a s miernymi komplexmi – taká je Janka v seriáli.  V skutočnosti je iná, plná energie. Hoci tej jej vraj trochu ubúda. „Vstávam pred piatou a často chodievam spať až okolo jednej v noci. Bývam totiž v Bratislave, ale divadlo hrám v Martine. Keď mám večer predstavenie, prídem domov o polnoci, aj to len pri dobrých dopravných podmienkach! Prejde pol hodina, kým sa uložím, musím sa osprchovať, odlíčiť, takže zaspím najskôr o jednej. A ráno skorý budíček! Nie je to jednoduché, ale nechcem sa ničoho vzdať. Divadla určite nie, lebo teraz síce točím seriál, no keď skončím, čo budem robiť? Musím triezvo rozmýšľať. Je ťažký herecký chlebíček. (Smiech.)  S cestovaním však naozaj budem musieť niečo urobiť, lebo takto to dlho nevydržím,“ priznáva herečka, na ktorú našťastie čakajú teraz divadelné prázdniny.

V súkromí už pár s Romanom Poláčikom netvorí, no v seriáli áno.
V súkromí už pár s Romanom Poláčikom netvorí, no v seriáli áno.
Zdroj: tv markíza

S ex to zvládajú

Herečka sa na pľaci stretáva najmä s Braňom Deákom, Dominikou Kavaschovou a Romanom Poláčikom. Ten hrá jej seriálového partnera, no tri roky boli láska aj v  reálnom živote. Dokonca zdieľali spoločnú domácnosť. Potom sa rozišli, pred kamerou však mali intímne scény aj naďalej. Ako sa im to hralo? „Normálne. Náš vzťah vzišiel z kamarátstva aj sa kamarátstvom skončil. My si rozumieme a poznáme sa a ani by mi nenapadlo, že by jeden z nás kvôli rozchodu cúvol zo seriálu. Herec musí byť profesionál. Stalo sa, čo sa stalo a nie sme ani prvý a ani posledný herecký pár, ktorému sa to prihodilo, takže to neberieme fatálne. Samozrejme, že na začiatku to bolo kostrbaté, ale vždy sa všetko uprace.“

Herečka Dominika Kavaschová ju provokovala.
Herečka Dominika Kavaschová ju provokovala.
Zdroj: TV Markíza, Archív

Po smiechu plač

Keďže v Oteckoch je Jana najčastejšie na pľace s mladými hercami, vládne medzi nimi kamarátska atmosféra. Často si zo seba navzájom robia žarty a Jana bola ich obľúbeným terčom.  „Dominika si na mňa vymyslela jeden dosť nepríjemný zvuk, ako keď erdží kobyla. A mne sa zrazu začalo snívať, ako na mňa tým pazvukom volá, ako sa mi vysmieva! Snívalo sa mi aj to, že Braňo Deák bol na produkcii, že už so mnou nechce točiť, že som nepoužiteľná. Bol to hrozne živý sen,“ priznala sa Janka.  „Povedala som kolegom, aby s posmeškami prestali, už nevedia, kde je hranica. Viem, že to nemysleli zle, len ich to bavilo, tak nechceli prestať ...“ tvrdí dnes s úsmevom.

S expriateľom Romanom Poláčikom si na dôverné scény už zvykli.
S expriateľom Romanom Poláčikom si na dôverné scény už zvykli.
Zdroj: TV Markíza, Archív

Láska s pánom normálnym

Janka je dnes spokojná aj v súkromí. Má nového partnera Adama, ktorý nemá s herectvom nič spoločného. „Uvedomila som si, že by som mohla vyskúšať niekoho normálneho. Je to absolútne normálny občan,“ smeje sa. Ako však neherec vníma, keď sa jeho milá pred kamerou naďalej bozkáva s jeho predchodcom?

Seriálová herečka Jana Kovalčíková.
Seriálová herečka Jana Kovalčíková.
Zdroj: TONY ?TEFUNKO

„Myslím si, že ak je človek vyrovnaný sám so sebou aj so svojím partnerom, s takýmito vecami nemá problémy,“ tvrdí a dodáva, že je po boku súčasného priateľa veľmi šťastná. V lete sa zaľúbenci chystajú na trojtýždňovú dovolenku do Talianska. Nebudú však vylihovať pri mori: „Taliansko je moja obľúbená krajina. Chcem si tam raz kúpiť haciendu, ale to budem musieť ešte asi veľa predstavení odohrať. S priateľom  ideme na tri týždne a plánujeme toho veľa pochodiť. Berieme aj stan a už sa veľmi tešíme.“