Keď sa prevalil fakt, že sa Cibulková a Navara nechali zapísať do zoznamov s ľuďmi, bojujúcimi v prvej línii proti COVIDu, bývalá športovkyňa podala vysvetlenie, ktoré vyvolalo vlnu nevôle ale aj vtipov.

Tvrdila totiž, že sa nechala voviesť do omylu, keď sa pri sprevádzaní blízkeho v nemocnici len informatívne opýtala, v akom období by mohli prísť na rad. Myslela si, že len vypĺňa uprázdnené miesto v poradovníku. Zároveň ponúkla pomoc pri očkovacej kampani. Ministerstvo jej odkázalo, že sú teraz viac potrební dobrovoľníci. 

Dominika sa teda rozhodla konať. Na svojom instagrame napísala: "Chcem sa touto cestou ešte raz ospravedlniť za to, že sme spolu s manželom boli neoprávnene zaočkovaní vakcínou proti Covidu.

Je mi to ľúto vo vzťahu k všetkým ohrozeným skupinám a ďalším ľuďom, ktorí na vakcínu čakajú. Dopustila som sa chyby, keď som si myslela, že len vypĺňame voľné miesta a nevyužité vakcíny.

Došlo k situácii, ktorú už nevrátim, ale ako som sa vyjadrila hneď na začiatku, ponúkam svoju pomoc. Chcem využiť ponuku Ministerstva zdravotníctva, aby som ako dobrovoľníčka pomohla v prvej línii a v tejto veci som už MZ kontaktovala."

Ministerstvo prostredníctvom hovorkyne zareagovalo: "Vítame, že Dominika Cibulková chce poskytnúť pomoc zdravotníkom prvej línie. Predbežne sme sa dohodli, že bude pomáhať pri testovaní na COVID-19 priamo na jednom z odberných miest v Bratislave."

Cibulková sa zapojí aj do informačnej komunikačnej kampane, aby podporila dôležitosť a význam očkovania v širšej verejnosti ako motiváciu pre účasť čo najväčšieho počtu ľudí v boji s nebezpečným ochorením.

Exšportovkyňa zároveň vyhlásila, že od roku 2009 do 12.1. na zdravotných odvodoch na Slovensku zaplatila 55 966,58 eur. Odhlásená zo zdravotnej poisťovne bola dva roky, od 27.12.2017 do 19.2.2020 z dôvodu dočasného domicilu v Dubaji. "Od 19.2. 2020 som opäť riadne prihlásená a odvody naďalej platím," dodala. 

Anketa
Je dobrovoľníctvo dostatočné odčinenie predbehnutia sa v poradovníku?
  • 19%
  • 81%