Česko aj Slovensko oslávilo patrične 30. výročie Nežnej revolúcie, ktorá zmenila naše životy. Kristína Tormová však pripomenula aj to, že sedemnásty november je tiež Svetovým dňom predčasne narodených detí.

U nás sa ročne narodí asi 55 000 detí, z toho každé jedenáste predčasne. Predčasniatka sú extrémne krehké a často sa boria s vážnymi zdravotnými problémami.

Kristína je šťastnou mamou zdravých dvojičiek Ely a Matildy, ktoré sa narodili v júni 2013 - predčasne, v 33. týždni. "Keby sa tak skoro nenarodili, jedna by zrejme nebola. Alebo by nebola tak, ako je," napísala k dvom silným fotografiám z osobného albumu, ktoré zverejnila na sociálnej sieti.

Ide o zábery, ktoré vznikli v momente, keď sa prvýkrát po pôrode zvítala so svojimi dcérkami. Priznala, že prežila tri dni absolútneho strachu.

"Narodenie našich dievok bolo pre mňa tou najnežnejšou revolúciou v živote. S ich životom začal môj plnohodnotný život," skonštatovala dnes už trojnásobná mama, ktorej sa v lete narodil syn Alan. Nezabudla sa tiež poďakovať všetkým odborníkom, ktorí sa o ňu aj predčasne narodené deti postarali a starajú.

FOTOGRAFIE PRVÉHO KONTAKTU S DCÉRKAMI NÁJDETE VO FOTOGALÉRII.