Po iné roky to boli búrlivé žúry, kde sekt tiekol prúdom. Tento rok sa ceny pre najlepšie české filmy, ktoré udeľujú filmoví kritici, diali bez rautu. V pražskom Divadle Archa nesmeli sedieť ani diváci, a aby sa riziko nákazy znížilo na minimum, krištáľové ocenenie odovzdávali neúspešní nominovaní víťazom. A keďže to nemohli zapiť, dostali fľašu, aby si spravili oslavu aspoň doma.

Nepodcenila to

Hoci na vstupnej bráne divadla Archa visí ceduľa „Nehrajeme, živoríme“, Aňa Geislerová nominovaná za rolu Olgy Havlovej na živoriacu herečku rozhodne nevyzerala. Vkráčala do sály s perfektným mejkapom a účesom, na vysokých zlatých podpätkoch a v modeli od Victorie Beckham. Cez šaty farby fuksie mala prehodený čierny predĺžený žaket, ktorého variácie veľmi obľubuje aj samotná „posh girl“.

Náladu Ani neskazil fakt, že jej cenu vyfúkla menej známa kolegyňa, pretože na nedostatok atraktívnych príležitostí sa nemôže sťažovať ani v čase pandémie. V januári Česká televízia odvysielala mimoriadne úspešný seriál o Božene Němcovej a čerstvo sa objavuje v komerčnej seriálovej novinke z lekárskeho prostredia Anatomie života, kde si zahrala aj so sestrou Ester.

Favorit nezvíťazil

Úspešný pre kritikov nebol ani filmový predstaviteľ Václava Havla, Viktor Dvořák. Hlavnú mužskú cenu získal Ivan Trojan za film Šarlatán, kdemu bol filmovým partnerom slovenský herec Juraj Loj. Hoci sa snímka bude  za Česko  uchádzať o Oscara, najlepším filmom roka sa nestala. Tým je Krajina ve stínu, kde si zahrala aj Anina úspešnejšia konkurentka Magdaléna Borová. Aj v nej si zahrali aj slovenskí herci - Zuzana Kornerová a Csongor Kassai.