Kto odpočíva na cintoríne Malvazinky?

Waldemar Matuška (†76)

Veľký priateľ Karla Gotta odpočíva na pražskom cintoríne vo Vyšehrade. Na hrobe Matušku, interpreta hitu Slavíci z Madridu, sa vyníma gitara a nápis Zbohom, láska. Očakáva sa, že Waldemarova manželka, ktorá žije v New Yorku, bude pomáhať vdove Ivane Gottovej.

Martin Ťapák (†88)

Známeho režiséra Ťapáka spájal s Gottom vrúcny vzťah k fanúšikom a obaja vo svojich odboroch dosiahli veľkú métu. Ťapák si želal odpočívať na Ondrejskom cintoríne, čo sprvu bolo náročné, keďže ide o národnú kultúrnu pamiatku. Rodine sa tam nakoniec režiséra podarilo pochovať a jeho hrob je skutočné architektonické dielo.

Na Dušičky si na nebohých umelcov zaspomínalo množstvi ľudí.
Na Dušičky si na nebohých umelcov zaspomínalo množstvi ľudí.
Zdroj: Archív

Karol Duchoň (†35)

S Gottom ich vnímali ako najväčšie hviezdy česko-slovenskej hudobnej scény. Hovorilo sa, že maestro na talentovaného Slováka dokonca žiarlil. Náhrobný kameň na hrobe Duchoňa je špecifický – pôsobí ako panelový kváder, ale je originálny. Je na ňom aj spevákov podpis. Nachádza sa v bratislavskej Vrakuni.

Jana Kocianová (†72)

Speváčka s nezameniteľným hlasom vystupovala po boku Karla Gotta. Kedysi pôsobila s kolegyňou Jitkou Zelenkovou ako vokalistka. Spevák ju nechával spievať aj sólovo a bol do nej zamilovaný. Víťazka dvoch Bratislavských lýr odpočíva na Ondrejskom cintoríne v Bratislave. Ak by sa vdova Ivana chcela inšpirovať hrobom Kocianovej (†72), tak slovíčko, ktoré ho vystihuje, je skromnosť.