Vdova po maestrovi Milanovi Lasicovi spôsobila pred pár týždňami veľký rozruch. Rozhodla sa totiž zbaviť bytu na Dostojevského ulici v Bratislave, kde manželia roky žili.

Zakrátko vyšlo na povrch, že za týmto rozhodnutím bývalej političky a herečky nebola snaha preriediť zoznam rodinných nehnuteľností, ale preskupiť peniaze z jednej adresy na druhú. Magda Vášáryová sa totiž v polovici apríla vybrala na nákupy do polyfunkčného komplexu v Ružinove, ktorý má pohnutú minulosť.

Na problémovej adrese

Po náhlej smrti manžela sa rozhodla hodiť minulosť za hlavu a súčasťou tohto plánu sa stal aj spomínaný nový byt. Ten sa nachádza v administratívno-industriálnej štvrti, v ktorej sídli viacero firiem, a dookola sa realizuje alebo plánuje realizovať masívna výstavba. Vášáryová sa presťahovala do nehnuteľnosti s rozlohou 70 štvorcových metrov, ktorej cena sa mohla vyšplhať na vyše tristotisíc eur vrátane garážového státia.

Zaujímavé je, že nové sídlo si zriadila v komplexe s poriadne pohnutou minulosťou. Kedysi sa výškové budovy, v ktorých má byt, zatriasli v základoch. V rozostavanom projekte, ktorý sa ešte v júli 2012 volal 3nity, došlo ku kolapsu jeho časti. Ešte neskolaudované garáže sa vtedy v priebehu minút zmenili na obrovský kráter. Zrútila sa budova budúceho wellness centra a detského kútika, ktorý tam plánoval otvoriť vtedajší snúbenec Marianny Ďurianovej Roman Doležaj. No nebol jediný, ktorý z komplexu musel utekať.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.