Slovenské cesty si denne zažijú v priemere viac ako 100 dopravných nehôd. Našťastie mnohé z nich nie sú fatálne. No žiaľ, stále je ich priveľa takých, pri ktorých dôjde k desivým dôsledkom. Jedna taká sa stala v pondelok večer medzi obcami Šahy a Preseľany nad Ipľom.

Ako informujú noviny.sk, 28-ročný vodič osobného auta podľa polície nedodržal primeranú vzdialenosť a narazil do motorkára, ktorý išiel pred ním. 47-ročný muž bol vymrštený na čelné sklo auta a odtiaľ spadol na cestu pred vozidlo. A podľa zistení JOJ-ky bol tým motorkárom bývalý moderátor Dag Palovič.

Dag Palovič.
Zdroj: adp

Ten aktuálne leží vo vážnom stave v nitrianskej nemocnici. Dopravil ho tam vrtuľník. „Pacient bol privezený do fakultnej nemocnice v noci, aktuálne je po operačnom riešení v umelom spánku,“ priblížila hovorkyňa nemocnice Tatiana Kubinec. Pacient je podľa portálu mynitra.sme vo vážnom stave, podľa neoficiálnej informácie mu dokonca údajne amputovali nohu.

Dag Palovič sa ako dieťa a neskôr tínedžer objavil aj v štyroch filmoch, v ktorých si zahral po boku Kamily Magálovej, Mariána Labudu, Maroša Kramára alebo Pavla Mikulíka. V minulosti Dag v Slovenskej televízii moderoval reláciu pre mladých XXL a mohli ste ho počuť aj z rádia. V začiatkoch Markízy tiež moderoval telefonickú hru Hádaj, na čo myslím. Skúšal to aj ako komunálny politik, šéfoval reklamnej agentúre, mnohí ho však zrejme poznajú najmä vďaka pokrovým turnajom, v ktorých si meral sily s najlepšími hráčmi sveta.

Informácia, že pokrom zarobil vyše milión dolárov, nie je žiadnym tajomstvom. Dag Palovič mal rád dobrú spoločnosť. Neexistovala na Slovensku párty, ktorej by nebol stredobodom pozornosti. Obliekal sa len do značkových vecí a žil bohémskym životom. V roku 2012 s pokrom definitívne skončil, odsťahoval sa z Bratislavy a začal žiť asketickým spôsobom života. Na konte má tiež vlastné knihy s názvom Otvor oči, Ako sa stať POKER pro a Karmínový dvojdolár.