O krásnej tmavovláske so zelenými očami mačky v posledných rokoch veľa počuť nebolo. Síce nakrútila zopár filmov, žiadne výrazné umelecké počiny to neboli. Skôr sa o nej písalo v súvislosti s novou rodinou Willisa aj Kutchera, o tom, že má problémy s dcérami a nezvláda starnutie. Vznikol dojem opustenej ženy a zabudnutej herečky. No asi to tak nebolo. Naopak, Demi zmysluplne využila čas na písanie knihy (vraj na nej pracovala deväť rokov!)  Nazvala ju Moja spoveď. Práve vyšla v slovenskom preklade a určite stojí za prečítanie.

Skutočná Demi

Demi Moore patrila v deväťdesiatych rokoch k najlepšie zarábajúcim herečkám sveta. S Bruceom Willisom boli najviac sexi manželský pár Hollywodu. Bola prvá celebrita, ktorá mala odvahu nafotiť sa nahá v pokročilom štádiu tehotenstva. Na vtedajšiu dobu to nebol veľmi odvážny počin a rozpútal smršť kladných aj záporných reakcií. Rovnako provokovala, keď sa do nej zamiloval tínedžerský idol Ashton Kutcher a vzal si ju za ženu. Ich vekový rozdiel a šťastie, čo z nich sálalo, vzbudzovalo závisť žien.

Darilo sa jej aj v práci. Na filmovom plátne ju v náručí držali Robert Redford, Michael Douglas či Patrick Swayze. Kamarátila sa z Liz Taylorovou a k Madonne chodila do domu na hodiny kabaly. Filmy Duch, Neslušný návrh a Škandalózne odhalenie zarábali milióny a dostávali Oscary aj Zlaté glóbusy. Teda aj Zlaté maliny, čo sú ceny pre najhoršie filmy, ale aj zlá reklama je dobrá reklama. Demi bola jednoducho hollywoodska hviezda prvej veľkosti. Z jej pamätí sa však ukazuje, že pod pozlátkou sa skrývala neistá a nešťastná žena, ktorá si myslela, že lásku si treba zaslúžiť a jej hodnota spočíva iba v bezchybnom zjave a štíhlom tele.

Na jej chorej osobnosti sa podpísala predovšetkým egoistická matka, sama si niesla množstvo komplexov. Demi dlho trvalo, kým pochopila všetky súvislosti a začala riešiť svoj život so psychoterapeutom, nie drogami a alkoholom. 

Pravda o Willisovi

Veľa miesta v knihe zaberajú jej vzťahy s mužmi, predovšetkým slávne lásky. Ako to bolo naozaj?

Sympatický Bruce sa do nej zamiloval na prvý pohľad. Hneď si ju chcel vziať a mať s ňou deti. Aj ona túžila po zázemí, pretože vyrastala vo viac než rozháraných pomeroch, tak súhlasila. Svadbu im vystrojili hollywoodske štúdia, lebo obaja boli magnetom na peniaze. Vytvorili krásnu rodinku a mali tri dcéry. Potiaľ to bolo ideálne. Lenže ukázalo sa, že Bruce by mal radšej žienku domácu než herečku a prekážalo mu, keď Demi pracovala. Najviac ju však ranilo, keď vyslovil vetu, že si nie je istý, či chce byť ženatý. Nechcel sa viazať, chcel si užívať život. Musela sa zmieriť s tým, že jej bol neverný. Chybou bolo, že priskoro začali fungovať len ako rodičia a nie ako partneri. Willis však nikdy nezlyhal ako otec a to im umožnilo zostať po rozvode priateľmi. Nasťahoval sa do jej susedstva a dnes aj s jeho novou ženou a deťmi fungujú ako veľká rodina.

Pravda o Kutcherovi

S Ashtonom je to ťažšie. Ich veľká láska doplatila na jeho mladosť a pätnásťročný vekový rozdiel. Demi sa v podvedomí bála, že ho stratí, a stala od neho závislá, čo nie je sexi. Navyše sa upla na to, aby mu dala dieťa, hoci mala po štyridsiatke. Aj sa jej podarilo otehotnieť, lenže bábätko umrelo v jej brušku. Vzťahu nepridali ani márne pokusy o umelé oplodnenie. Doma začalo byť dusno a nevybúrený mladík sa začal nudiť. Z lásky k nemu sa nechala nahovoriť, aby si okorenili vzťah sexom s inou dvojicou. Spravila to pre neho, ale jazva v srdci ostala. Najhoršie bolo, keď zistila, že jej je opakovane neverný. Napokon sa rozišli. Po rozvode sa zrútila. Stratila o všetko záujem, riešila len svoje zlomené srdce. A keď sa skoro predávkovala, dcéry povedali dosť! Dali si podmienku, že musí na odvykačku. Keď odmietla, prestali s ňou komunikovať. Napokon sama pochopila, že ak niečo nespraví, skončí zle. Vtedy sa rozhodla pre terapiu. Vďaka nej sa odrazila od dna. Dokonca dokázala odpustiť Ashtonovi a dnes majú spoločnú dobročinnú nadáciu.

Pravda o mame

Najviac sa na herečkinej chorej osobnosti podpísala mama. V detstve sa o ňu a jej brata nestarala, takže Demi musela predčasne dospieť. Videla Giny opitú, depresívnu, zachraňovala jej život, keď páchala demonštračné samovraždy. Nevedela pochopiť, ako ju neplnoletú za 500 dolárov podhodila bohatému chlapíkovi, ktorý ju znásilnil. Neskôr speňažovala súkromie slávnej dcéry a predávala fotky a informácie o jej živote médiám. Robila jej hanbu opileckými škandálmi...vDemi sa od matky napokon celkom odstrihla a robila všetko preto, aby nebola ako ona. Lenže namiesto toho opakovala jej chyby. Našťastie včas pochopila, že ak si nedajú do poriadku vzťahy, nebude šťastná. Stihli sa zmieriť na poslednú chvíľu, keď mama umierala na rakovinu. Demi si uvedomila, že aj ona bola iba zranená bytosť, ktorú zase mrzačili iní, a odpustila jej. Vďaka tomu sama vystúpila z bludného kruhu. A uzdravenej Demi zase odpustili jej dcéry... Jednoducho si dokázala dať život do poriadku, a preto svoju knihu mohla zakončiť slovami: „Svet vám dá všetko, čo chcete, len iným spôsobom, než očakávate. Vyslobodenie môžeme nájsť len v sebe. Utrpenie a triumfy zažívame všetci a je iba na nás, ako sa k nim postavíme.“