O ženách z rodu Christovcov je známe, že vynikajú svojím temperamentom aj krásou. Bývalá miss Ivana Christová sa médiám a rozhovorom už dlho vyhýba, Šarmu sa podarilo vyspovedať aspoň jej charizmatickú dcéru Danielu. Tá je na svoj vek veľmi vyzretá a veľmi pozoruhodne má zoradené aj životné hodnoty. Svoju mamu obdivuje za to, čo všetko v živote zvládla.

Bývalej misske s výchovou dcéry výrazne pomáhala mama Otília.
Bývalej misske s výchovou dcéry výrazne pomáhala mama Otília.
Zdroj: Archív

História sa zopakovala

Ivana Christová sa narodila v Prešove. Jej mama Otília Christová sa zamilovala do muža bulharskej národnosti, už v devätnástich sa vydala a čoskoro porodila dievčatko, budúcu miss. Ivana dostala meno po svojich bulharských starých rodičoch – volali sa Ivana a Ivan. Manželstvo sa však rozpadlo, a tak Ivana zostala žiť iba s mamou, ktorá mohla byť na ňu hrdá a snažila sa ju chrániť, ako sa len dalo. V jednom z rozhovorov priznala, že potom, ako Ivana vyhrala miss, museli sa vyrovnať s veľkou závisťou. Prezradila tiež, že dostávala doslova hnusné listy, ktoré dcére zatajovala… Dodnes je jej veľkou oporou, rovnako aj vnučke Daniele.

Bývalej misske s výchovou dcéry výrazne pomáhala mama Otília.
Bývalej misske s výchovou dcéry výrazne pomáhala mama Otília.
Zdroj: Michal Smrčok, Instagram D. CH., Archív

Podobný osud ako mamu stretol aj Ivanu Christovú. V čase, keď mala našliapnuté na veľkú medzinárodnú modelingovú kariéru, zamilovala sa do francúzskeho podnikateľa vietnamského pôvodu a vydala sa za neho. Šťastie však dlho netrvalo, rozišli sa v čase, keď Daniela nemala ani rok. Absencia otca však, zdá sa, Danielu viac posilnila ako položila k zemi. Ako si na neho spomína?

Vaša mama sa stala prvou československou miss v roku 1989, mala rozbehnutú aj medzinárodnú kariéru. Vnímali ste niekedy, že je v niečom iná ako iné mamy?

Vôbec som to nevnímala a doma sme to neriešili. Vždy som mala, čo som potrebovala, a mala som nádherné detstvo v Prešove.

Napriek tomu, že ste vyrastali bez otca, mama aj babka sa vám podľa vašich slov postarali o pekné detstvo. Snažili sa možno o niečo viac, keďže v domácnosti chýbal mužský element?

Neviem, či sa mamina snažila viac, no neprítomnosť otca som nevnímala. Mala som dostatok lásky, pozornosti a všetko bolo v pohode.