Event moderátorka a PR manažérka, milovníčka módy, ktorá sa snaží propagovať slovenských dizajnérov sa vybrala do Viedne. Trojročnú dcérku Izabelku vzala so sebou tiež. Po návrate neskrývala nadšenie nad tým, ako fungujú obchody, kaviarne, divadlá, fitnesscentrá aj reštaurácie.

Barbara si odskočila do Viedne na výlet.
Barbara si odskočila do Viedne na výlet.
Zdroj: instagram/Barbara Jagušák

Zvlášť upozornila na formulár, ktorý museli vyplniť v reštaurácii s kontaktmi, aby boli v prípade potreby, nákazy, dohľadateľní. "Vo formulári sme vypĺňali aj čas príchodu a dátum. Super užitočná manažérska taktika, ktorá nestojí nikoho veľa námahy ani peňazí. V reštauráciách sa dá sedieť vonku, pretože majú ohrievače alebo vnútri pri každom druhom stole kvôli odstupom, tak ako to v podstate doteraz fungovalo aj u nás," napísala na sociálnej sieti.

 

Takto by to mohlo podľa nej fungovať aj u nás, predišlo by sa tým bankrotu tisíckam rodín. "Je mi z toho už niekoľko dní tak ťažko a smutno, že si budem objednávať jedlo domov asi každý deň, aby som aspoň nejako prispela ľuďom, ktorí to teraz budú potrebovať," oznámila dokonca.

Formulár, ktorý vyplnila Babsy v reštaurácii vo Viedni.
Formulár, ktorý vyplnila Babsy v reštaurácii vo Viedni.
Zdroj: instagram/Barbara Jagušák

"Fakt nechápem, ako je možné, že pár kilometrov od slovenských hraníc má človek pocit, že všetko sa dá zvládnuť s chladnou hlavou, pragmaticky a bez prehnanej hystérie. Že situáciu netreba zľahčovať, ale že sa dá nájsť riešenie - akým je napr. plexisklo medzi sedadlami v divadle a šachovnicové sedenie s trackovaním hostí..." dodala. Kvôli núdzovému stavu sa u nás ľudia podľa nej zadĺžia do konca života, stratia duševnú pohodu, pocit užitočnosti pre spoločnosť a "možno sa im kvôli nervom a stresu rozpadnú aj celé rodiny."

Pozor na ružové okuliare

Pred prehnaným velebením rakúskeho prístupu ale okamžite varovala instagramová fanúšička Babsy, ktorá do Viedne dochádza za prácou. Píše, že Rakúšania celé leto doslova kašľali na opatrenia, rúška nenosili. "Viedeň je už nieľkoko týždňov červená/riziková oblasť, denne len vo Viedni pribúda do 600 infikovaných a viedenské úrady čelia veľkej kritike za hanebne zanedbanú prípravu na zhoršujúce sa čísla a trasovanie kontaktov. Povinná registrácia v reštikách funguje cca 2 týždne a aj to iba vo Viedni a mesto si to presadilo pod veľkým protestom ostatných miest v Rakúsku. Takisto s týmto opatretním bojujú, že keď dohľadávajú kontakty, nájdu tam Donalda Ducka, Mickey Mousea, Jamesa Bonda a pod.," napísala v odpovedi na chválu Babsy rakúskeho zvládania pandémie. Dodala, že sa aj tam zrejme chystá sprísnenie opatrení.

Anketa
Budete podporovať prevádzkovateľov reštaurácií objednávaním si jedla domov?
  • 25%
  • 75%