Možno ste nepoznali jeho meno, tvár však určite áno. Vladimír Marek pre svoje ostro rezané črty hrával hlavne záporákov. Objavil sa vo filme Fontána pre Zuzanu 2, Kvaška, v seriáli Rapl, alebo po boku Lucie Bílej a Báry Basikovej v úspešnom muzikáli Johanka z Arcu. Práve divadlo hercovi bojujúcemu s rakovinou zasadilo prvú osudovú ranu, ktorá mu poznačila celý zvyšok života. 

Drogy, sex a alkohol

Vladimír Marek žil istý čas s českou herečkou Bárou Štěpánovou, nikdy však netajil svoju homosexuálnu orientáciu. Rovnako priznával, že viedol divoký život plný alkoholu a drog. Napriek tomu ako herec bol profesionál a jeho špecifický zjav častovyužívali filmári. On však miloval hlavne divadlo. Bohužiaľ, posledné roky ho už nemohol hrať. "Môj život zásadne zmenil úraz, ktorý sa mi stal v roku 2016, deň pred premiérou na Pražskom hrade. Spadol som a vykĺbil si  rameno. Museli ho operovať, lenže sa  zistilo, že mám trvale poškodené ramenné nervy a ochrnula a znetvorila sa mi ľavá ruka. S divadlom bol koniec,“ povedal nedávno v rozhovore pre denník Aha!

Telo mi to vrátilo

To najhoršie ho však ešte len čakalo. Dostal rakovinu. „Telo sa rozhodlo, že mi vráti všetko, čím som ho za svojho bujného života trápil. Nejako som tušil, že to tak bude," priznal tiež a dodal, že bojuje s atakmi úzkosti. Nepridávalo mu, že na staré kolená viedol osamelý život.

Umieral opustený

Herec sa pre závažné zdravotné problémy stiahol z verejnosti  a komunikoval len cez sociálne siete. Keď sa odmlčal, po niekoľkých dňoch to začalo byť divné jeho kamarátovi. Radek Krejčí sa mu pokúšal dovolať, keď sa neozýval, začal pátrať po nemocniciach a susedoch. Nakoniec zalarmoval požiarnikov, ktorí vnikli do bytu. Najhoršie obavy sa potvrdili, našli v ňom hercove telo. Ukázalo sa, že mŕtvy bol už niekoľko dní.