Namiesto toho, aby Sväťo Malachovský (49) fúkal balóny na záhradnú narodeninovú párty a tešil sa z prítomnosti svojich detí a rodiny, musel verejne vysvetľovať šokujúce obvinenia. O jeho škandalizovanie sa postarala herečka Petra Malachovská Molnárová. Sväťa s ňou totiž spájajú nielen rozvodové trenice a synovia Timo a Marko, no hlavne jej tvrdenie bez dôkazov, že mal známy otec svoje dieťa sexuálne zneužívať.

Zlé obdobie

Prekáračky s bývalkou sú síce povestnou špičkou ľadovca Sväťových problémov, no nie jedinou. Týkajú sa i jeho pracovných aktivít. Podľa zákulisných zistení Šarmu sa totiž do vážneho ohrozenia dostal hercov flek v seriáli Horná Dolná.

V tomto prípade nie sú príčinou medializované nechutnosti, pre ktoré by za určitých okolností teoreticky mohol vyfasovať stopku. Veď podobná kauza pred časom na isté obdobie vyradila z hry Malachovského hereckého kolegu Štefana Kožku (†66). Ten si však naozaj zavaril vyčíňaním s nožom v ruke, ktorým ohrozoval manželku Zuzanu Skopálovú a jej dcéru Zuzku. U Malachovského je to iné, už sa mu podarilo sčasti očistiť svoje pošpinené meno. Napriek tomu by mohol v Hornej Dolnej definitívne skončiť.

Zákulisné šumy

Po chodbách Markízy sa šepká, že niekdajšiemu diváckemu ťaháku, ktorého sledovanosť vystreľovala k hviezdam, má zazvoniť umieračik. Dlhoročný projekt, ktorý otvoril dvere k lepším hereckým ponukám aj Zuzane Kubovčíkovej Šebovej, Petre Polnišovej, Michalovi Kubovčíkovi či Marekovi Majeskému, má podľa všetkého pred sebou posledné nakrúcanie.

Hit z dedinského prostredia, ktorý sa nakrúca v obci Nová Lehota, sa zrejme skončí. Obec v kopcoch Považského Inovca, ktorá sa stala kulisou seriálu, tým príde o svoju jedinečnosť. „Aj my sme počuli takéto šumy, ale všetky zmluvy medzi Markízou a obcou sú platné, nikto doteraz nič nevypovedal. Všetko je teda oficiálne tak ako doteraz. Ak by k tomu došlo, môžeme sa viac porozprávať,“ povedala Šarmu starostka Novej Lehoty Dominika Plačková Uhrinová.

Pravda je, že aj obec by si po zbalení kamier pohoršila. Hoci sa nájdu názory miestnych pre i proti nakrúcaniu seriálu pred ich domami, nedá sa odškriepiť, že mnohí si vďaka brigádičke pred kamerou prilepšili honorárom. Herci sa okrem toho opakovane vyjadrili, že sa tam cítia veľmi dobre a s domácimi si vytvorili pekný vzťah, ba priam priateľstvá.

Šance si nedáva

Nielen civilisti, ale i Malachovský by však mohol prísť o dobre platený flek. Sväťovi, ktorému podkúrila ex, sa rysuje ďalší problém a veľa o tom naznačil v Marakua podcaste. Ten majú pod palcom herci Michaela Majerníková a Štefan Martinovič. A keď sa vypytovali umelca ohľadom roboty, vypáčili z neho prekvapujúcu odpoveď. „Horná Dolná končí v máji,“ vyhlásil Malachovský, ktorý tým nahodil na smeč Majerníkovej. „Fakt?“ zisťovala a herec zopakoval jednoznačné: „Áno,“ bez ďalšieho vysvetlenia. Na to sme sa herca pýtali aj my, ale odpovede sme sa nedočkali.

Ak sa čierne scenáre okolo Hornej Dolnej naplnia, tak sa skončí éra jedného z najpopulárnejších televíznych projektov. Podobne ako pri Oteckoch, aj tu sa však seriál pomaly vyčerpal. No televízia zo Záhorskej Bystrice, ktorú sme takisto požiadali o stanovisko, na vavrínoch nespí a v talóne ma nové projekty. Sväťo v nich sám sebe veľké nádeje nedáva. „Markíza ide točiť nový seriál a idem na kamerové skúšky, ale myslím si, že to vôbec nevyjde, lebo je tam toľko hercov. A potom robím dabingy, čo ma baví,“ vyklebetil v podcaste.

Náplasťou mu môže byť fakt, že sa uchytil v konkurenčnej televízii JOJ, kde ho obsadili do obľúbenej Hranice. Seriál z prostredia pašerákov a policajtov, ktorého sám stvárňuje, mu sadol ako uliaty. „Nakrúcanie Hranice ma baví, lebo okolo je množstvo super ľudí a je to fakt dobrá robota,“ pochválil sa herec, ktorému práca zrejme pomáha uniknúť pred škandálom, za ktorým stojí jeho bývalka.

Špinavé obvinenia

Robota je únikom, kde môže aspoň trochu zabudnúť. Vojnu s Molnárovou Malachovskou zaregistrovali všetci, keďže jej predmetom sú veľmi vážne a citlivé obvinenia. S takýmto tvrdením na sociálnej sieti vyrukovala Petra len nedávno, ale polícia má iný názor. „Príslušnému útvaru Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Pezinku bolo zo strany Okresnej prokuratúry v Pezinku odovzdané na vybavenie trestné oznámenie týkajúce sa podozrenia z trestného činu sexuálneho zneužívania. Trestné konanie bolo v jednej časti odmietnuté a v jednej časti právoplatne zastavené,“ uviedol Šarmu hovorca bratislavských policajtov Michal Szeiff, u ktorého sme zisťovali, či Malachovský skutočne dal na matku svojich dvoch synov trestné oznámenie kvôli ohováraniu. Prípadne, či s niečím novým náhodou nevyrukovala Petra. „Iné oznámenia týkajúce sa vami uvedenej veci na príslušných útvaroch Okresného riaditeľstva PZ v Pezinku neevidujeme,“ odpovedal Szeiff.

Ex je v pohode

Telefón nám zdvihla aj Sväťova exmanželka z prvého manželstva Ľubica Čekovská, ktorá zopakovala, že s ním má korektné vzťahy a úprimne mu drží palce na ceste životom. Zareagoval aj samotný Sväťo. „Vo veľmi blízkom čase sa k tomuto špinavému nezmyslu vyjadrím,“ uviedol Šarmu. Tá, ktorá rozdúchala pahrebu, je, zdá sa, v pohode. „Dnes krásne popoludnie (koncertóš) s Modus memory na Komárňanských dňoch. A prišiel sa pozrieť aj ocko s priateľkou Katkou. Hlavní roztancovávači. Ištenem,“ napísala na sociálnej sieti bezstarostne Petra, ktorá trávi čas najmä s rodinou a so svojou dvojičkou Luciou. Hrozba odvety od nabrúseného Sväťa a jeho rodiny ju zrejme netrápi a ku kauze sa už vraj bude vyjadrovať len cez právnika.