Kto si pred pár dňami kúpil imelo z  rúk bývalej prvej dámy, spravil niečo aj pre dobrú vec. Pani exprezidentová ho predávala v rámci 15. ročníka charitatívneho bazáru. A za odmenu kupujúcim zaspievala. Napriek tomu jedným dychom pripustila, že zvažuje žalobu.

Právo na manžela

Nápad na Mikulášsky charitatívny bazár sa zrodil v jej hlave v roku 1996. Bola vraj vtedy s manželom Václavom Havlom v New Yorku. Veľmi si však mesto neužila. Po prvé, jej muž tam prišiel pracovať a písal svoju poslednú hru Odchádzanie. No hlavne ona mala na päť ráz zlomenú nohu. Mala teda dosť času na premýšľanie. Napríklad  o jej nadácii Vize.  A prišla jej na um i pravidelná predajná akcia v adventnom čase, kde by neziskové organizácie predávali svoje výrobky a celebrity by kupujúcim zaspievali a spravili príjmený program. Nápad zrealizovala a tohto roku sa konal už 15. ročník, kde účastníkom zaspievala napríklad  Marta Kubišová, alebo Leona Machálková.

Atmosféra bola skvelá, napriek tomu mala pani  Dagmar výhrady. Upozornila na čierny predaj predmetov s menom Václava Havla. "Mám osobnostné právo na meno Václav Havel, ale nadácia má ochrannú známku, ktorú si platí. Všetky spomienkové predmety a tričká s menom Václav Havel, ktoré sa predávajú mimo tejto akcie, sú vyrobené aj predávané načierno. Je to žalovateľné!" varovala priamo na bazáre do televíznej kamery. Tak uvidíme, že keď pominie adventný čas, či prejde od slov k činom a naozaj budú padať žaloby.