Pozitívne slová s ohľadom na posledné obdobie hľadá ťažko aj herečka a mama dvanásťročnej Táničky, Michaela Čobejová. „Tento školský rok bol mimoriadne ťažký a hovorím to nielen ako mama školáčky, ale aj ako učiteľka. Trištvrte roka som pracovala so študentmi online. Pre deti to bolo to veľmi, veľmi náročné sedieť pri počítačoch a sústrediť sa. Rada by som našla nejaké pozitíva, ale v rámci mojej profesie to je priam nemožné,“ reagovala na našu otázku.

Na špeciálnom školskom roku však predsa len nejaké výhody nakoniec našla. „Výhodou je zrejme to, že sa vlastne dá učiť hocikde. Niektorých žiakov som mala napríklad na Maldivách či v Amerike. A aj my sme to nakoniec využili tak, že sme boli tri mesiace v Tatrách, teda sme vlastne mohli na chvíľu zmeniť prostredie. Na druhej strane si ľudia museli zvyknúť na nové technológie, a to aj starší kolegovia v škole, čo pre nich určite bolo náročné. Online vyučovanie pre učiteľov predstavovalo ohromný tlak,“ vysvetlila nám podrobnosti.

Aj pre Mišku Čobejovú bude prichádzajúce leto skôr pracovné: „Prázdniny začneme dovolenkou, a keď sa vrátime, začínam točiť pre televízie seriály aj romantickú komédiu. Pripraviť sme sa na to stihli práve vďaka korone, pretože nás nič nerozptyľovalo,“ uzavrela.