S rodinkou sa rozhodla zresetovať a zregenerovať, podobne ako roky predtým, priamo v srdci našich veľhôr a nevie si to vynachváliť. Herečka Michaela Čobejová si svoj pobyt napriek obmedzeniam, ktoré turistický ruch v Tatrách spomalili, nevie vynachváliť. Zasnežené kopce a ticho hôr sú vraj presne to, čo každý vystresovaný človek potrebuje. Tatranci sa totiž napriek nepriaznivej situácii stále držia zubami-nechtami a nedovolia, aby ich pandémia zruinovala. Horšie sú na tom herci, pretože ústupky ministerstva kultúry sú podľa jej názoru stále alibistické.

Nedávno ste sa vrátili z pobytu v Tatrách, ako dlho ste tam pobudli a čo všetko ste za ten čas napriek nepriaznivej situácii stihli?

Do Tatier chodíme už tridsať rokov. Každý rok, hlavne cez zimné prázdniny. Najprv sme bývali v hoteli Patria a dodnes máme k tomuto miestu citový vzťah. Chodíme vždy, keď máme možnosť, teraz to bolo od druhého sviatku vianočného až do konca prázdnin. Boli sme celá rodina a stihli sme veľa – korčuľovať, lyžovať, skialpovať, variť, piecť bábovku, prechádzať sa, chodiť na túry, tráviť čas s priateľmi... Stále je čo robiť.

Mnohí vám závidia priam rozprávkový apartmán, ktorý môžu fanúšikovia často obdivovať na sociálnych sieťach, prezradíte nám o ňom viac?

Náš apartmán je útulný, no má veľkú terasu a je na výbornom mieste, iba päťdesiat metrov od Štrbského plesa. Dlhé roky sme si priestor v apartmánovom dome prenajímali, nakoniec sme si kúpili vlastný a je zariadený našou firmou, dizajnérom je manžel Ivan.

Celý čas ste strávili iba v spoločnosti najbližšej rodiny alebo ste mali aj nejakých špeciálnych hostí?

Máme tu priateľov a vždy sa nájde niekto, kto za nami príde. O spoločnosť nie je núdza. Tento rok napríklad boli aj kamaráti zo seriálu Hranica spolu s režisérom Honzíkom Novákom, ktorý ako správny Pražan miluje Tatry. Zároveň sa však chránime, nosíme respirátory a doteraz sme si aj vždy varili a tak ďalej... Ako všetci.

Pozrite ako si Čobejová s rodinkou užila Tatry, FOTO nájdete TU >>>

Čo Čobejová odkazuje minsiterke, nájdete na ďalšej strane >>>