Desivý pohľad, ktorý sa v posledný novembrový pondelok ráno naskytol hercovi Robovi Rothovi (47) v jeho byte, nemá komentár. Je ťažké si čo i len predstaviť, aké to je, nájsť manželku bez známok života. Zdrvený vdovec pred pár dňami po prvýkrát prehovoril o smrti svojej ženy. „Som hrdý a bolo mi cťou, že som manželom Moniky Potokárovej,“ povedal  so slzami v očiach po tom, čo za svoju ženu preberal ocenenie Mladý tvorca.   

Smutná štatistika

Plač a nezodpovedaná otázka - Prečo? - Monike život nevrátia. Záchranári v čase jej nálezu už nemohli nič upraviť. „Obhliadajúci lekár na mieste nezistil na tele ženy vonkajšie znaky násilia, za účelom zistenia presných príčin a okolnosti smrti bola nariadená súdna pitva,“ povedal Šarmu hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru Michal Szeiff. „V tomto prípade bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia,“ dodal.

Monika Potokárová († 27), talentovaná hviezda Slovenského národného divadla, sa hrozným činom dostala na zoznam veľmi smutnej štatistiky. Vlani sa podľa Národného centra zdravotníckych informácií pokúsilo dobrovoľne odísť zo sveta 773 osôb, pričom 533 z nich svoj skutok dokonalo. Bolo to o 27 ľudí viac ako predvlani. Najohrozenejšou skupinou spomedzi žien boli dámy vo veku 60 – 69 rokov. Prečo si však vzala život dievčina v plnom rozkvete a s veľkou kariérou pred sebou?

Monika Potokárová († 27) už nevidela zmysel v tom, prečo ďalej žiť. Podľa psychológa je chyba, že včas nevyhľadala odborníka, nikto však nemá právo viniť jej okolie, lebo tomu druhému do hlavy nevidíme.
Monika Potokárová († 27) už nevidela zmysel v tom, prečo ďalej žiť. Podľa psychológa je chyba, že včas nevyhľadala odborníka, nikto však nemá právo viniť jej okolie, lebo tomu druhému do hlavy nevidíme.
Zdroj: Július Dúbravay

Potokárovej samovraždu si nevedia vysvetliť v rodine, ani v divadle. ,,Moje najmilšie dievčatko. Budeš mi strašne chýbať. Rozbilo ma to na tisíc kúskov. Ľúbim ťa. V prítomnom čase,” nariekala herečka Zuzana Fialová. Monikina užialená sestra sa v médiách nechala počuť, že dievčina bola v kontakte s rodinou aj krátko pred smrťou. Riešili spolu bežné veci z domácnosti. Všetci sa zhodujú, že čin umelkyne bol zúfalý a bez varovných signálov.

Zopár varovných signálov však v minulosti bolo. Za všetky hovoria slová herečky v tolkšou Adely Vinczeovej. „Mám diapazón depresívnych úloh, veľmi to prospieva môjmu psychickému zdraviu,“ vyjadrila sa minulý rok vo februári. „Mám diapazón depresívnych úloh, veľmi to ,prospieva´ môjmu psychickému zdraviu,“ dodala Potokárová s iróniou v hlase minulý rok vo februári. Vtedy bola hosťom relácie Trochu inak.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.