Keď sa odtajnilo, že ženskou členkou poroty SuperStar bude aj Patricie Pagáčová, mnohí slovenskí diváci sa pýtali, kto to je. V Česku je síce blond herečka pomerne známou televíznou hviezdičkou, no u nás ju poznali iba priaznivci nekonečného seriálu Ulice TV Nova, v ktorom účinkovala štrnásť rokov. Vďaka speváckej súťaži sa síce teraz zviditeľnila aj v našich končinách, no je otázne, či najšťastnejšie. Stačili iba castingové televízne večery a už je jasné, kto bude najkritizovanejšou porotkyňou.

Nenávisť ju zaskočila

Naozaj už na prvý pohľad vidno, že odborné hodnotenie speváckych výkonov nie je jej parketa. Síce neustále zdôrazňuje, že ona s Leošom Marešom sú tam za herecké krídlo, no v šou ako SuperStar to neobstojí. Tam človek, ktorý sa nerozumie hudbe, nemá čo hľadať. Síce ani Monika Bagárová nie je výrazná, ako bola na rovnakom poste povedzme Dara Rolins, ale počuje a má názor.

Páťa však podľa ľudí názory iba „papagájuje“, nie je ani vtipná, ani pohotová. Tí láskavejší diváci ju označujú aspoň za peknú, aj keď nudnú a nevýraznú, tí drsnejší jej však porotcovanie dávajú poriadne „vyžrať“. Píšu, že je namyslená, arogantná, opakuje názory Čekovského a Haberu a v Superstar nemá čo hľadať.  Patricie už priznala, že ju to zaskočilo. S negatívnymi reakciami síce počítala, no nevedela, že ich bude až toľko. Verila totiž, že ľudí v novej úlohe presvedčí a uznajú, že jej výber do poroty bol správny. Zatiaľ však nepresvedčila.

Dospievanie pred kamerou

Pri Patricii je takáto ostrá kritika novinkou. Doteraz bola zvyknutá skôr na obdiv a sympatie. Bolo to hlavne vďaka postave seriálovej „klaďasky“ Terezy Jordánovej, ktorá sa vo vysielaní TV Nova objavovala štrnásť rokov, každý pracovný deň podvečer.

Diváci Ulice ju mali za vlastnú, veď im doslova dospievala pred očami. Do Ulice prišla v roku 2005 ako sedemnásťročné dievčatko, ktoré navyše vyzeralo oveľa mladšie než na svoj skutočný vek. A v roku 2019 zo seriálu odchádzala ako vzorná vydatá pani a seriózna profesorka na gymnáziu.

Síce aj seriálová Tereza mala niekoľko úletov (občas búrlivú pubertu, lásku so ženatým mužom), charakterom to však bola úplne kladná postava.

I v súkromí herečka v podstate sekala dobrotu a najviac o sebe dávala vedieť ako vášnivá ochranárka zvierat, no ani jej sa však zopár káuz nevyhlo.

Fotky od „čitateľa“

Na stránky bulvárnej tlače sa „Terezka“ po prvý raz dostala pre obnažené fotografie. Denníku Blesk ich vraj do redakcie poslal anonymný čitateľ. Patricie na nich síce nebola celkom nahá a nešlo ani o žiadne domáce porno, isté však je, že hlavne na ňu boli obrázky dosť odvážne.

Keď novinári herečke zavolali, čo majú v redakcii na stole, bola prekvapená. „Nechápem, kde sa vzali. Matne si spomínam, že mohli vzniknúť niekedy v mojich pätnástich rokoch, no ja sama ich už nemám,“ povedela vtedy Blesku a zdôraznila, že nešlo o erotické snímky, ale o recesiu. A odvtedy sa vraj už nahá pred žiadny fotoaparát nepostavila.

Tučná etapa

Kauza odvážnych fotiek jej bola iste nepríjemná, no ešte nepríjemnejšie bolo, keď sa začala pretriasať jej váha. Istý čas totiž naozaj dosť pribrala. Keďže bola dennodenne na obrazovke, diváci videli ako v každom ďalšom diele kysne a žiaden kostým to už nezakryje.

Patricie sa síce tvárila, že jej to neprekáža a šťastná je aj ako bacuľka, lenže nakoniec herečku pritlačil k múru producent Ulice.

„Zavolal a povedal mi: Páťo, chcelo by to zhodiť. Tým sa to celé začalo,“ priznala neskôr v rozhlasom rozhovore. Pripustila, že prejedanie sa jej naozaj vymklo z rúk, dokonca istý čas jedla tajne, hlavne sladkosti. Potom nastúpili výčitky, ktoré spúšťali ďalšie prejedanie sa. „Tiež to mohlo dopadnúť poruchou príjmu potravy,“ pripustila vtedy úprimne.

Schudnúť sa jej podarilo vďaka krabičkovej diéte a joge. Dnes vraj už žiadne diéty nedrží, no neprežiera sa. Zároveň športuje a šťastná je aj v súkromí, pretože sa nedávno vydala.

Baba anorektička!

Na druhej strane, Patricie tiež vie byť ostrá. Svojho času napríklad zaútočila na českú módnu guru Františku Čížkovú, ktorá až do svojej smrti roky v rubrike módna polícia kritizovala celebritné oufity. Pagáčová si to však nenechala, a keď ju uznávaná módna kritička pokarhala, obula sa do nej rovnako: „Milá Františka, trhni si! Ja absolútne nechápem, kde berie táto, s prepáčením anorektická baba a samozvaná módna ikona, tú drzosť hodnotiť, čo mám na sebe. A ešte tam napísať, že som tlstá… NAS.AT!“ napísala vtedy. Nuž, teraz sa musí pripraviť na podobné komentáre na vlastnú adresu.