Kandidátke na prezidentku Slovenskej republiky Zuzane Čaputovej (45) sme položili pár otázok a následne jej vystupovanie nechali zhodnotiť odborníčke na komunikáciu Nore Laukovej. Ako nádejná prezidentka obstála?

Na prvú otázku, či vyštudovala to, čo si vysnívala, odpovedala Zuzana Čaputová záporne, no aj vo svojej profesii napriek tomu vidí niečo spoločné s pôvodným snom. "Chcela som študovať psychológiu, ale okolnosti ma zaviedli k právu a neskôr k advokácii. Dodnes mám však psychológiu rada. Pri pomoci ľuďom, ktorí potrebujú právnu pomoc, je to často užitočné," myslí si a dopĺňa, že aj jej doterajší profesijný život bol o právnej službe ľuďom. "Moja práca mi teda dáva možnosť reálne pomôcť ľuďom. Je to silný pocit, kde ste ako advokátka, obrazne povedané, pri ´pôrode spravodlivosti´. A na konci sú spokojní ľudia."

V talkšou Jana Krausa
V talkšou Jana Krausa
Zdroj: Archív

ROZHOVOR: Partner ma do ničoho netlačil - hovorí kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová

V prípade, že by ju život posunul inou cestou a stala sa prezidentkou, prichádzala by do kontaktu s cudzími jazykmi. Aké má blondínka znalosti v tejto oblasti? "Hovorím po anglicky a po pripomenutí by som zvládla aj ruštinu," odpovedá a pri otázke, ktorá politička alebo žena vo verejnej funkcii je jej sympatická a prečo, má jasnú favoritku: "Napríklad Lucia Žitňanská, s ktorou som mala možnosť asi najviac profesijne spolupracovať a považujem ju za dobrú odborníčku aj političku." Keby sa mohla stretnúť s ľubovoľnou osobnosťou, Zuzana Čaputová by si vybrala takto: "Bolo by ich viac, ako prvý mi napadol Tomáš Halík, český teológ, filozof a psychológ. Veľmi múdry a inšpirujúci pán. Poznám ho iba z kníh a rozhovorov, nie však osobne."

S mladšou dcérou prišla na premiéru filmu Ostrým nožom.
S mladšou dcérou prišla na premiéru filmu Ostrým nožom.
Zdroj: Matej Kalina

Už umelca netají. Čo je v skutočnosti za odhalením identity priateľa Zuzany Čaputovej?

Ako to vidí Nora Lauková: Zmysel pre spravodlivosť

"Podľa celkového písomného prejavu a vyjadrovania je to žena priama a vecná. Dokáže efektívne reagovať, má zmysel pre výsledky, má neustálu potrebu zlepšovania a rozvoja. Má vyššiu schopnosť emočného prežívania, potrebu efektívneho napredovania a zmeny situácií, vie sa vcítiť do potrieb iných ľudí a má zmysel pre spravodlivosť. Je orientovaná na väzby, ciele a vzťahy."

Chcela študovať psychológiu, ale okolnosti ju zaviedli k právu.
Chcela študovať psychológiu, ale okolnosti ju zaviedli k právu.
Zdroj: Martin Domok