Vdova po spevákovi Meky Žbirkovi po jeho smrti priznala, že jej dal manžel inštrukcie, čo má urobiť po tom, keď tu už nebude. Možno aj fakt, že sa na jeho facebooku vysielal živý prenos z poslednej rozlúčky, patril medzi jeho priania. Fanúšikovia ho milovali a on miloval ich. Každý si ho uctil po svojom.

Fanúšikovia stále pridávajú odkazy na sociálnej sieti pre rodinu, aj Mekymu do neba. Na instagramovom profile sa objavil jeden, ktorý je vyskladaný zvlášť zaujímavo. Veď posúďte: "Meky, láska od mojich šiestich. Určite nie Sezónna. Nikdy nebol Slávou opitý. Verím, že tam hore Zažne a Plnou rýchlosťou Tento song rozbalí v Bezchybnej nebeskej kapele. Možno sa nám zdá, že Letíme tmou a nie je to Fair play...ale Miliónkrát si musíme povedať C'est la vie..." 

Po poslednej rozlúčke sa podľa informácií českého Blesku odobrala Kateřina Žbirková (56) spolu s pozvanými priateľmi a blízkymi na kar do  reštaurácie známeho šéfkuchára Zdeňka Pohlreicha.  Čo robil po kare syn David čítajte na nasledujúej strane.