Francúzsky film Nedotknuteľní, inšpirovaný skutočným príbehom, sa stal absolútnym kasovým trhákom. Zarobil stámilióny dolárov a núti ľudí vyťahovať vreckovky. Chvíľami utierate slzy smiechu, chvíľami slzy dojatia. Príbeh bohatého aristokrata Philippa ochrnutého od krku nadol a jeho opatrovateľa Drissa, extrovertného a žoviálneho chlapíka z chudobnej štvrte, môžete vidieť aj viackrát a nudiť vás nebude.

Okolo vozičkára nechodí Driss rozhodne po špičkách a robí si vtipy, kde sa dá. Pokojne do neho hodí na prechádzke snehovú guľu a povie mu: „Tak mi to vráť ty leňoch.“ Keď ho treba oholiť, vystrelí si z neho a urobí mu dokonca na pár minút fúziky „na Hitlera“. Keď mu je zle, posadí ho do jeho luxusného auta a bláznivou jazdou po Paríži mu dodá endorfíny. Ukáže mu, že aj on si môže dopriať hoci paraglajding alebo skutočné rande naživo. Stanú sa z nich „nedotknuteľní“ spojenci na život a na smrť. Skrátka, treba vidieť!

Keď si tento film nedávno pozrel Bratislavčan Vratko Havlík (48) spolu s Adamom Hraškom (37), spontánne skonštatovali: „Veď je to ako o nás. Akurát že nemáme maserati...“ 

Pokračovanie na nasledujúcej strane.